UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Pierwszy dzień obchodów rocznicy "Marszu Śmierci"

Co roku Wodzisław Śląski włącza się w obchody „Marszu Śmierci”, upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 roku. Pierwszego dnia obchodów 72. rocznicy tego wydarzenia, 22 stycznia, Jan Stolarz zakończył symboliczny przemarsz z Oświęcimia do naszego miasta. Towarzyszyli mu nasi mieszkańcy.

Obchody "Marszu Śmierci" w Wodzisławiu Śląskim

Co roku Wodzisław Śląski włącza się w obchody „Marszu Śmierci”, upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 roku. Obchody 72. rocznicy tego wydarzenia trwać będą dwa dni. Pierwszego dnia, w niedzielne popołudnie 22 stycznia, Jan Stolarz z piechurami zakończy symboliczny przemarsz z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego, składając kwiaty i zapalając znicze przy tablicy upamiętniającej marsz na dworcu PKP. Towarzyszyć im będzie prezydent miasta Mieczysław Kieca. Do udziału w wydarzeniu zachęcamy wszystkich mieszkańców.

#tworzyMYwodzisław: Sandra Pniak

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Wodzisław Śląski to nie tylko ciekawe miejsca, ale też przede wszystkim wyjątkowi ludzie. Wspólnie kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z mieszkańcami możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu - w roli głównej Sandra Pniak.

WOŚP - ile zebraliśmy w Wodzisławiu Śląskim?

Podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wodzisławiu Śląskim zebrano niespełna 107 tys. zł. Wiele wskazuje na to, że w tym roku podczas WOŚP byliśmy rekordowo hojni! Ile udało się zebrać? Mamy dane z wodzisławskich sztabów!

WOŚP zagra u nas kolejny raz

W sztabie Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi, który jest głównym organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście, praca wre. 29 grudnia w Wodzisławskiej Placówce Wsparcia Dziennego Dziupla, która już od wielu lat jest siedzibą sztabu, a także instytucją wspierającą działania organizatorów, wolontariusze kleili puszki na datki.

W tych pokojach można zatracić poczucie rzeczywistości

Na wstępie wyjaśnijmy kilka kwestii. Escape room to nie pokój pułapka, mimo, że nazwa ta funkcjonuje do określenia tego typu miejsca. Bliżej mu do pokoju zagadek, dlatego te określenie będzie tu używane wymiennie. Po drugie – nikt nie zmusza was do przeczytania tego artykułu, tak samo jak nikt nie każe wam iść do escape roomu. Konsternacja? Oburzenie? A jednak czytacie dalej, bo kieruje wami teraz jedna z ludzkich cech – ciekawość, która w tym przypadku nie jest przysłowiowym pierwszym stopniem do piekła, tylko schodkiem do mrocznej piwnicy pewnej kamienicy.

Jak spędzić ferie? Akcja Zima w miejskich jednostkach

Razem z miejskimi jednostkami zapraszamy do udziału w rozpoczynającej się już 16 stycznia Akcji Zima. Dzięki Muzeum, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Wodzisławskiemu Centrum Kultury i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Centrum" najmłodsi spędzą ferie, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Cały czas przyjmowane są zapisy.