UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

160 kg karmy od Policji w ramach akcji jubileuszowej

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi 760-lecie swojego istnienia. Z tej okazji ruszyła pierwsza duża akcja jubileuszowa: zbieramy 760 kg karmy dla wodzisławskich psów i kotów. Od jej ogłoszenia minęło dopiero kilka tygodni, a Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My" udało się już przekazać 160 kg! Wszystko za sprawą policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Tak również wspólnie #tworzyMYwodzisław!

Wodzisławscy policjanci podsumowali rok

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca działania wodzisławskiej Policji w 2016 roku. W spotkaniu udział wziął zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Obecni byli również przedstawiciele prokuratury i samorządu, w tym prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Ministerstwo Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

#tworzyMYwodzisław: Krystian Dziuba

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Wodzisław Śląski to nie tylko ciekawe miejsca, ale też przede wszystkim wyjątkowi ludzie. Wspólnie kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z mieszkańcami możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu - w roli głównej Krystian Dziuba.

Spodziewaj się wizyty lub telefonu ankietera Urzędu Statystycznego

Każdy z nas poszukuje informacji o swoim kraju, województwie, regionie czy miejscowości. To, co się dzieje w społeczeństwie, pokazują nie tylko spisy powszechne, ale również systematycznie prowadzone badania w zakresie gospodarstw domowych i ludzi je tworzących oraz gospodarstwa rolne. W naszym rejonie takie badania prowadzą ankieterzy Urzędu Statystycznego w Katowicach. Możemy spodziewać się zatem ich wizyty lub telefonu.

PWiK zbiera zgody od właścicieli nieruchomości

W związku z remontami sieci wodociągowych do Waszych drzwi może zapukać przedstawiciel Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Celem jego wizyty będzie uzyskanie od właściciela nieruchomości zgody na wejście na teren posesji. Ma to związek z planowanymi przez spółkę remontami.

Śląski Związek Gmin i Powiatów o limitowaniu kadencji w samorządach

20 stycznia odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Gliwicach. W trakcie posiedzenia Zarząd Związku mocno krytycznie odniósł się do pomysłu limitowania liczby kadencji w samorządach lokalnych, wskazując, że takie rozwiązanie byłoby wysoce szkodliwe dla Państwa. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.