UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Nowy Herold Wodzisławski

Bohaterski czyn pięciolatka z Wodzisławia Śląskiego, szczęśliwy znalazca złotych monet w mieście, niezwykłe przygody spłoszonej sarenki i inne wieści z naszego miasta sprzed ponad 100 lat przeczytać można w kolejnym 2/2017 numerze Herolda Wodzisławskiego wydawanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Start kolejnej edycji „Uzależnienia drogą donikąd”

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim wraz z Urzędem Miasta rozpoczęli kolejną edycję kampanii pod hasłem „Uzależnienia drogą donikąd”. Akcja prowadzona od czterech lat skierowana jest do młodzieży z terenu Wodzisławia Śląskiego. Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości młodzieży w zakresie skutków prawnych oraz zdrowotnych wynikających z uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy.

Jedłownik Osiedle - wybory do rady dzielnicy już dzisiaj

Kończą się kadencje rad dzielnic naszego miasta. Znane są już terminy wyborów na kadencję 2017-2021. Odbywać będą się one w poszczególnych dzielnicach od 6 do 20 lutego. Wybory do rady dzielnicy Jedłownik Osiedle i spotkanie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy z mieszkańcami odbędą się już dzisiaj.

#tworzyMYwodzisław: Zofia i Witold Bornikowscy

Od lat starają się pasją do kultury zarazić mieszkańców naszego miasta. To dzięki ich zaangażowaniu mamy okazję obcować z różnorodną formą ekspresji. Bawią, edukują i przede wszystkim tworzą. Mowa o Zofii i Witoldzie Bornikowskich, którzy bez sztuki nie wyobrażają sobie życia.

#tworzyMYwodzisław z jubilatami: Helena i Jan Matyjasowie

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi 760-lecie swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. Także wspólnie z jubilatami kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z nimi możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu o Helenie i Janie Matyjasach, celebrujących właśnie swój wspaniały jubileusz zawarcia związku małżeńskiego.

Przed nami wybory do rad dzielnic

Kończą się kadencje rad dzielnic naszego miasta. Znane są już terminy wyborów na kadencję 2017-2021. Odbywać będą się one w poszczególnych dzielnicach od 6 do 20 lutego.

#tworzyMYwodzisław z jubilatami: Katarzyna Celna

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi 760-lecie swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. Także wspólnie z jubilatami kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z nimi możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu o Katarzynie Celnej, celebrującej właśnie swój wspaniały jubileusz.