UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Wolontariat uczy szerszego spojrzenia na problemy tego świata

Działa, odkąd powstały gimnazja, czyli już 18 lat. W trakcie tej wieloletniej aktywności wyodrębniły się sztandarowe działania, z których są szczególnie dumni. Jednak na nich nie poprzestają. Szkolne Koło Wolontariatu z Gimnazjum nr 1 wdraża wciąż nowe pomysły.

#tworzyMYwodzisław: Kazimierz Mroczek

Historia to jego miłość, choć nie jedyna. Koordynuje wiele ciekawych inicjatyw i wystaw, angażując w nie wodzisławskich twórców i hobbystów. Sporo czasu spędza w Galerii Art Wladislawia. Mowa o Kazimierzu Mroczku, którego postać przypominamy w ramach cyklu #760lat #tworzyMYwodzisław.

Kokoszyce na razie bez nowej rady dzielnicy. Osiedla głosują jutro

Kończą się kadencje rad dzielnic naszego miasta. Wybory na kadencję 2017-2021 w poszczególnych dzielnicach zaplanowano na 6-20 lutego. Wczoraj wyboru dokonać mieli mieszkańcy Kokoszyc - nie zanotowano jednak niezbędnego kworum. Kolejne głosowanie już w ten piątek. Nowych członków rady wybiorą os. XXX-lecia PRL-Piastów-Dąbrówki.

#tworzyMYwodzisław z jubilatami: Wanda i Zbigniew Kowalscy

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi 760-lecie swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. Także wspólnie z jubilatami kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z nimi możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu o Wandzie i Zbigniewie Kowalskich, celebrujących właśnie wspaniały jubileusz 65-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Radni dzielnicy Jedłownik Osiedle wybrani. Czas na Zawadę

Kończą się kadencje rad dzielnic naszego miasta. Wybory na kadencję 2017-2021 w poszczególnych dzielnicach zaplanowano na 6-20 lutego. Wczoraj swoich radnych wybrali mieszkańcy Jedłownika Osiedla. Dziś przyszedł czas na Zawadę. 7 lutego, OSP przy Młodzieżowej, godz. 17:00.

#tworzyMYwodzisław: nagroda dla 760. czytelniczki Biblioteki

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Zdecydowaliśmy, że w tym roku szczególnie potraktujemy również symboliczną liczbę jubileuszową. Dlatego nagrodziliśmy 760. czytelniczkę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w lutym. Z nią także tworzyMYwodzisław!