Wiadomości

Darmowe porady prawne już 3 lipca

W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.

W sobotę festyn rodzinny na Wilchwach

Klub Sportowy Wicher Wilchwy zaprasza do udziału w festynie rodzinnym. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 1 lipca w dzielnicy Wilchwy. Nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Weź udział w „Marszu dla Zbyszka”

Kto chce w tak symboliczny sposób uczcić pamięć ś.p. Zbigniewa Marszałkowskiego, wspaniałego sportowca, społecznika i niezłomnego propagatora zdrowego stylu życia, może w sobotę, 1 lipca o godzinie 9:00 dołączyć do grupy, która wyruszy z dworca autobusowego na osiedlu 1 Maja.

Straż w Radlinie II ma już 110 lat

24 czerwca był dniem szczególnym dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radlinie II. Wtedy bowiem odbyła się uroczystość z okazji 110.lecia istnienia jednostki.Uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia zasłużonym dla pożarnictwa osobom, odbył się po mszy świętej odprawionej w kościele Św. Marii Magdaleny.

Zapraszamy na II Wodzisławską Noc Świętojańską

Nie mogło być inaczej. Wodzisławianie ponownie będą bawić się w czasie najkrótszej nocy w roku. W piątek, 23 czerwca na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” odbędzie się II edycja wyjątkowej imprezy – Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej.

#tworzyMYwodzisław: Halina Socha

Pisanie to jej pasja. Już w szkole prowadziła dzienniki, pisała pamiętniki i miała zawsze najdłuższe wypracowania. To był świetny warsztat. Zdała sobie z tego sprawę dwa lata temu, kiedy wydała pierwszą książkę, która, jak mawia żartobliwie, jej się przyśniła. - Marzenie, które programujemy sobie codziennie, w jakimś momencie życia się krystalizuje. Mi się wyśniło – mówi Halina Socha, czyli bohaterka kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Pół miliona na promocję miasta w ogólnopolskich mediach

Wodzisław Śląski otrzymał jedyną główną nagrodę VII Kongresu Regionów Wrocław 2017, czyli pół miliona złotych na promocję miasta w ogólnopolskich mediach w ramach Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. oraz Grupy Onet.pl S.A. Czek na kampanię, 19 czerwca, podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień Kongresu, odebrał prezydent Mieczysław Kieca.