UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Jak spędzić ferie? Akcja Zima w miejskich jednostkach

Razem z miejskimi jednostkami zapraszamy do udziału w rozpoczynającej się już 16 stycznia Akcji Zima. Dzięki Muzeum, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Wodzisławskiemu Centrum Kultury i Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Centrum" najmłodsi spędzą ferie, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Cały czas przyjmowane są zapisy.

#tworzyMYwodzisław: Magda Rezner

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Wodzisław Śląski to nie tylko ciekawe miejsca, ale też przede wszystkim wyjątkowi ludzie. Wspólnie kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z mieszkańcami możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu - w roli głównej Magda Rezner.

#tworzyMYwodzisław: Arkady Barszcz

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Wodzisław Śląski to nie tylko ciekawe miejsca, ale też przede wszystkim wyjątkowi ludzie. Wspólnie kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z mieszkańcami możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu - w roli głównej Arkady Barszcz.

Co zapamiętamy z 2016 roku? - sprawdź podsumowanie

Powrót Wodzisławia Śląskiego na kolejową mapę Polski, nagrody dla Rodzinnego Parku Rozrywki, a może imprezy organizowane przez "pozarządówki"? Co chcielibyśmy zapamiętać z 2016 roku? Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, którą podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawił prezydent miasta Mieczysław Kieca. Prezentacja jest subiektywnym przeglądem ostatnich 12 miesięcy.

Nowy Wodzisławski Program Informacyjny

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego, jeszcze świątecznego numeru Wodzisławskiego Programu Informacyjnego. Grudniowe wydanie zostało w całości poświęcone Wodzisławskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, m.in. Mikołajkom, Festiwalowi Smakołyków, koncertowi Krzysztofa Krawczyka i wspólnej wigilii władz miasta i mieszkańców.

Trwają przygotowania do WOŚP

W sztabie Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi, który jest głównym organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście, praca wre. Wczoraj w Dziupli, która już od wielu lat jest siedzibą sztabu, a także instytucją wspierającą działania organizatorów, wolontariusze kleili puszki, do których zbierane będą datki.