UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Zawodnicy KSW "Boxing Odra" wsparli #760kgNA760lat

Kolejną grupą, która włączyła się w obchody jubileuszu 760-lecia miasta i akcję #760kgNA760lat, są bokserzy z Klubu Sportów Walki "Boxing Odra" Wodzisław Śląski. 38,94 kg karmy na rzecz bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się Stowarzyszenie "Koty, Psy i My", przekazał do Biura Prezydenta Miasta trener Zbigniew Kicka. Do zebrania tony pokarmu brakuje już tylko kilku kilogramów.

Zapraszamy na Dzień Kobiet w ZUS

6 marca rybnicki Oddział ZUS organizuje cykl szkoleń w ramach „Dnia Kobiet w ZUS”. Odbędzie się wtedy bezpłatne szkolenie m.in. z zakresu zasiłku macierzyńskiego oraz zatrudniania niań w ramach umowy uaktywniającej. Ponadto swoje wystąpienie będzie miał też lekarz onkolog, fizjoterapeuta i psycholog.

Ogłaszamy datę 48. Dni Wodzisławia Śląskiego

Tegoroczne, 48. Dni Wodzisławia Śląskiego odbędą się w dniach 9-11 czerwca! Główne atrakcje związane z trzydniowym świętem miasta będą miały miejsce, dokładnie jak rok temu, na rynku oraz stadionie miejskim przy Bogumińskiej.

#tworzyMYwodzisław: Władysław Szymura

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu w ramach naszego jubileuszowego cyklu o wyjątkowych mieszkańcach Wodzisławia Śląskiego. Tym razem w roli głównej: Władysław Szymura. Z nim także #tworzyMYwodzisław!

W piątek przerwy w dostawie ciepła. Sprawdź gdzie

W piątek, 24 lutego w godz. 8-13 będą prowadzone prace na sieci ciepłowniczej w rejonie ul. 26 Marca. Prace wymagają przerwy w dostarczaniu ciepła w rejonie ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego, Kubsza 1-24, Zamkowej, Michalskiego, Aptecznej, Targowej, św. Jana i części Rynku.

MOPS i Judo Kids włączyli się w #760kgNA760lat. W sumie zebraliśmy...

... blisko tonę karmy dla bezdomnych psów i kotów z terenu Wodzisławia Śląskiego. I to zaledwie w kilka tygodni! Dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do puli trafiło 54,05 kg karmy. Z kolei za sprawą dzieciaków z Judo Kids, podopiecznych medalistki Mistrzostw Świata Sandry Pniak, na rzecz zbiórki przekazano aż 100 kg paczek i puszek z pożywieniem dla zwierząt. Tak też #tworzyMYwodzisław!

#tworzyMYwodzisław: 760 pączków na 760 lat miasta!

Tłusty czwartek to kolejna dobra okazja do świętowania 760-lecia miasta. W ramach obchodów rozdamy dziś mieszkańcom aż 760 jubileuszowych pączków! Ok. godz. 10-11 będzie nas można znaleźć w okolicach rynku. Wypieki powędrują także m.in. do miejskich jednostek. Tak też #tworzyMYwodzisław!