UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Jubileuszowa zbiórka: mamy już ponad 1000 kg karmy!

Dzięki dodatkowym kilogramom karmy od Klaudii Szubert z ozwierzatkach.blox.pl i przedszkolaków z PP nr 18 i 19 na rzecz jubileuszowej zbiórki dla bezdomnych zwierząt z terenu Wodzisławia Śląskiego udało nam się przekazać w sumie ponad tonę paczek i puszek. Tak też #tworzyMYwodzisław!

Ogłaszamy gwiazdy 48. Dni Wodzisławia Śląskiego

48. Dni Wodzisławia Śląskiego startują 9 czerwca. Wiadomo już, kto wystąpi na stadionie miejskim przy Bogumińskiej podczas drugiego dnia trzydniowego święta miasta. Sobota będzie należała do trzech polskich artystów: pop-rockowego zespołu Video, piosenkarki i kompozytorki Moniki Lewczuk oraz Szymona Chodynieckiego - wokalisty znany m.in. z utworu "Z Całych Sił".

Wirtualny bieg dla Oliwki

12 marca odbędzie się wirtualny bieg, w którym można przebiec, przejechać lub przespacerować dowolną trasę. Wszystko po to, by zebrać pieniądze niezbędne w leczeniu Oliwki.

#tworzyMYwodzisław: Grażyna Zarzecka

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace trafiały do Krakowa, Katowic, Zakopanego czy Rybnika, a także poza granice naszego kraju - do Ostrawy, Bonn, Kolonii i Brukseli. Jest cenioną artystką w Polsce i na całym świecie. W tym tygodniu w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Grażynę Zarzecką.

#tworzyMYwodzisław: 760 tulipanów na 760 lat miasta!

8 marca, w Dniu Kobiet świętujemy także 760-lecie miasta. W ramach obchodów, w imieniu prezydenta miasta Mieczysława Kiecy rozdamy dziś mieszkankom Wodzisławia Śląskiego aż 760 jubileuszowych tulipanów! Ok. godz. 10-11 będzie nas można spotkać m.in. w okolicach rynku. Tak też #tworzyMYwodzisław!

Zaplanuj karierę w branży IT/ICT

Firma szkoleniowo-doradcza BLUEFORM zaprasza do udziału w projektach realizowanych na terenie województwa śląskiego. Projekty skierowane są do osób, które nie zdiagnozowały jeszcze swojego profilu zawodowego lub chcą się rozwijać w dziedzinie ICT, w tym kobiet i osób niepełnosprawnych.

48. Dni Wodzisławia Śląskiego rozpocznie...

... Amatorski Ruch Artystyczny. To właśnie pod znakiem twórczości zespołów, grup artystycznych i kół zainteresowań działających przy Wodzisławskim Centrum Kultury, podobnie jak rok temu, upłynie pierwszy z trzech dni święta miasta - 9 czerwca.