Wiadomości

Darmowe porady prawne już 5 sierpnia

W poniedziałek, 5 sierpnia można będzie skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” (Rynek nr 20).

Wodzisławianie na rynku pracy

Jak wygląda sytuacja mieszkańców Wodzisławia na rynku pracy? Ten temat oraz temat walki z bezrobociem są szeroko dyskutowane, również na sesjach Rady Miejskiej. Na jednej z ostatnich obszary te zaprezentowała Anna Słotwińska-Plewka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Będą biletomaty w mieście

Już wkrótce w Wodzisławiu Śląskim staną dwa stacjonarne automaty biletowe. Będzie można w nich kupić bilety obowiązujące w komunikacji autobusowej. To kolejny zabieg mający na celu zwiększenie atrakcyjności komunikacji publicznej w naszym mieście.

Sierpień w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Przed nami kolejny wakacyjny miesiąc spotkań z doradcą biznesowym oraz ekspertami w zakresie wykorzystania narzędzi IT w firmach, działalności nierejestrowej oraz pozyskiwania dofinansowania na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Zapraszamy!

Wkrótce rusza Centrum Usług Społecznych

Przyszła siedziba Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego “Dziupla” przy ul. Czyżowickiej 29b zmieniła się nie do poznania. To właśnie tu, w Centrum Usług Społecznych, już niebawem wodzisławskie rodziny, w tym zwłaszcza potrzebujące wsparcia dzieci, znajdą pomoc, fachową opiekę i zainteresowanie ich sprawami. Obecnie trwają odbiory dużej inwestycji, jaką była właśnie przebudowa budynku byłego hotelu.

Nabór na stanowiska w WPWD "Dziupla"

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" poszukuje pracowników na stanowisko streetworkera i pedagoga rodzinnego. Dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie WPWD "Dziupla", który znajduje się przy ul. Św. Jana 17 w Wodzisławiu Śląskim.