Wiadomości

100 - lecie Powstań Śląskich

Sto lat temu, w sierpniu 1919 roku rozpoczęła się powstańcza walka o powrót ziem Górnego Śląska do Polski. By oddać hołd bohaterom sprzed lat, Sejm ustanowił trwający rok Rokiem Powstań Śląskich. Tematykę minionych wydarzeń przybliża historyk Piotr Hojka z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Twój pies może tu zaszaleć

Zapraszamy ze swoimi pupilami do skorzystania w naszym mieście z wybiegów dla psów. Miejsca, gdzie zwierzęta mogą się wyszaleć znajdują się na terenie Parku Rozrywki Trzy Wzgórza, ulicy Rybnickiej i osiedlu Staszica.

Złoty Wawrzyn dla Kazimierza Cichego

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta rokrocznie towarzyszy wręczenie prestiżowej wodzisławskiej nagrody - Złotego Wawrzyna. Nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju miasta i tworzenie wspólnego dobra. Honorowane są nią osoby, które swoją pracą i działalnością przysłużyły się miastu.

Bonifikata od opłaty jednorazowej

Wraz z wejściem w życie uchwały Rady Miasta w sprawie ustalenia wysokości i warunków udzielania bonifikaty od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących własność miasta Wodzisławia Śląskiego w prawo własności tych gruntów, została ustalona bonifikata w wysokości 60% i 50%.

Zafunduj sobie weekend z gwiazdami kina

W najbliższy weekend Kino Pegaz zaprasza na dwa seanse. „Planeta Singli 3” oraz „Wszyscy wiedzą” to filmowe propozycje w gwiazdorskiej obsadzie, które trzeba zobaczyć, a można to zrobić 9, 10 i 11 sierpnia odpowiednio o godzinie 17:00 i 19:00.

Zagłosuj w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Jeśli masz pomysł, jak sprawić by województwo śląskie było piękniejsze, zagłosuj w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego. Budżet daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój naszego regionu.