UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: nagroda dla 760. klientki WCK

W roku, w którym Wodzisław Śląski i wodzisławianie obchodzą 760-lecie istnienia miasta, w sposób szczególny traktujemy symboliczną liczbę jubileuszową - 760. M.in. dlatego postanowiliśmy nagrodzić kolejną osobę. Tym razem specjalna nagroda powędrowała do Jolanty Szymańskiej - 760. w tym roku klientki, korzystającej z oferty kulturalnej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Z nią także tworzyMYwodzisław!

Prezydencki konkurs na najpiękniejszą pisankę

Tegoroczna Wielkanoc przypada 16 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.

#tworzyMYwodzisław: Bożena Pluta

Pasjonatka historii pod każdą postacią. Pielęgnuje szczególnie pamięć o lokalnym środowisku. Swoją miłością do kultywowania tradycji z powodzeniem dzieli się z innymi. W tym tygodniu w cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Bożenę Plutę - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Jubileuszowa zbiórka: PP nr 6 wsparło akcję

Ponad 1200 - tyle kg karmy udało się do tej pory zebrać w ramach jubileuszowej zbiórki #760kgNA760lat. Ostatnią grupą, która zaangażowała się w akcję, są przedszkolaki z PP nr 6. Maluchy zgromadziły blisko 70 kg karmy! Z nimi też #tworzyMYwodzisław!

ŚZGiP o smogu i limitowaniu kadencji w samorządach

17 marca w naszym mieście odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W trakcie posiedzenia podsumowano ogólnopolskie spotkania samorządowe w dn. 2 i 16 marca br., których celem było omówienie działań samorządów w odniesieniu do zaplanowanej propozycji dotyczącej ograniczenia liczby kadencji osób pełniących w samorządach funkcje z wyboru.

Zagraniczne gwiazdy na 48. Dniach Wodzisławia Śląskiego

Wielka Brytania i Włochy - artyści pochodzący właśnie z tych państw zaprezentują się na plenerowej scenie 48. Dni Wodzisławia Śląskiego. Do Video, Moniki Lewczuk i Szymona Chodynieckiego dołączają Francesco Napoli, Alexia i Sonique. Gwiazdy z zagranicy na stadionie miejskim przy Bogumińskiej wystąpią trzeciego dnia miejskiego święta, w niedzielę, 11 czerwca.

#tworzyMYwodzisław: Rezigiusz

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu w ramach naszego jubileuszowego cyklu o wyjątkowych wodzisławianach. Tym razem w roli głównej: Remigiusz Wierzgoń, czyli znany nie tylko internetowej społeczności ReZigiusz. Z nim także #tworzyMYwodzisław!