Wiadomości

Dobrą wolę przekazuje od 30 lat

Osoba wrażliwa i o otwartym sercu - te słowa najlepiej ją opisują. Od dawna aktywnie angażuje się w sprawy społeczne, w których szczególne miejsce zajmują działania na rzecz najmłodszych. Ma na swoim koncie wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Za najważniejszą nagrodę uważa jednak uśmiech drugiej osoby. O kim mowa? Wiesława Kiermaszek-Lamla od 1992 roku była prezesem zarządu fundacji „Wspólnota Dobrej Woli”. Po 30 latach pracy na rzecz organizacji rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa.

Poznaj program 51. Dni Wodzisławia Śląskiego

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych imprez plenerowych w Wodzisławiu Ślaskim. 10-12 czerwca wraz z mieszkańcami będziemy świętować 51. obchody święta miasta. Po raz kolejny wydarzenie wpisze się w ogólnopolską trasę letnich koncertów sygnowanych marką radia RMF MAXXX.

Nabór do Wodzisławskiej Rady Seniorów

W celu zapewnienia seniorom wpływu na sprawy dotyczące lokalnej społeczności w naszym mieście powołana została Wodzisławska Rada Seniorów. W tym roku 4-letnią kadencję zakończyła obecna Rada. W czwartek, tj. 26 maja br. pojawiło się zarządzenie prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego w sprawie ogłoszenia naboru na członków wspomnianego organu.

Nabór na członków Rady Nadzorczej spółki Domaro

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego ogłasza nabór na członków Rady Nadzorczej ...Domaro sp. z o.o. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Osoby zainteresowane udziałem w postępowaniu kwalifikacyjnym, powinny zgłosić swój udział w postępowaniu do 8 czerwca br. do godz. 15:00.

Muzeum poszukuje pracowników

Po kilku latach gruntownej modernizacji pałac Dietrichsteinów w lipcu otworzy swoje podwoje dla mieszkańców. W związku z tym Muzeum w Wodzisławiu Śląski poszukuje pracowników, którzy nie boją się wyzwań, mają głowę pełną pomysłów i lubią kontakt z ludźmi.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

W sobotę zrób zakupy na Ekobazarze

W sobotę, 28 maja od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.

Wodzisław Śląski z 3 wyróżnieniami podczas Kryształów PR-u

Wczoraj, tj. 26 maja br. Wodzisław Śląski zdobył aż trzy wyróżnienia podczas prestiżowego konkursu Kryształy PR-u na tegorocznej konferencji PR w Samorządzie i Administracji w Wałbrzychu. Wyróżnienia cieszą tym bardziej, że do konkursu wpłynęło ponad 200 zgłoszeń, a wśród nagrodzonych znalazły się takie miasta jak Gorzów Wielkopolski, Ustroń, Pszczyna czy województwo małopolskie.