Wiadomości

Porozmawiajmy o mieście: Lato pełne niespodzianek

W osiemnastym odcinku podcastu "Porozmawiajmy o mieście" z prezydentem Mieczysławem Kiecą rozmawiamy o planach na lato w mieście. Jakie wydarzenia czekają nas w najbliższym czasie? Skąd wziął się pomysł na nowy cykl "Dziewięć dzielnic, jedno miasto"? Czego możemy się spodziewać po tegorocznym Reggae Festiwalu? Czy w tym roku odbędzie się Letnie Muzykowanie? Co jest powodem braku w miejskim kalendarzu Dni Miasta? Na wszystkie te pytania uzyskacie odpowiedź, słuchając najnowszego podcastu.

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, a którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.

Baszta Rycerska czeka na Twoje odwiedziny

Wszystkich poszukiwaczy przygód, miłośników historii zapraszamy do odwiedzenia prawdziwego skarbu wodzisławskiej ziemi – Wieży Romantycznej. Obiekt jest otwarty do zwiedzania w każdy weekend (soboty i niedziele) w godz. od 12:00 do 18:00.

Zagrajmy razem w planszówki

Brakuje ci pomysłu, jak spędzić piątkowe popołudnie? A może po prostu chcesz pobyć kilka godzin z przyjaciółmi, rodziną lub w gronie jeszcze nieznanych Ci ludzi? Mamy na to idealne rozwiązanie. W każdy piątek na wodzisławskim Dworcu Kolejowym odbywa się wydarzenie pn. „Pociąg do gier”, które na pewno urozmaici początek weekendu. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, stając się ciekawą i angażującą rozrywką, dlatego warto wziąć udział w tym wydarzeniu. Na najbliższe spotkanie zapraszamy 16 czerwca.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Dziewięć dzielnic, jedno miasto. To będzie udane lato!

W Wodzisławiu Śląski żyje 47 tys. ludzi, zamieszkujących dziewięć dzielnic. Każda z nich tworzy miasto, które codziennie rozwija się nie dzięki podziałowi, ale współpracy między wodzisławianami. Wspólnie kreujemy naszą małą Ojczyznę, budując jedno miasto. Dlatego tegoroczne lato szczególnie poświęćmy naszej społeczności i spędźmy go razem na dobrej zabawie.