UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Kwiatobazar - poszukujemy sprzedawców kwiatów i sadzonek

Miasto Wodzisław Śląski zaplanowało na 23 kwietnia, 7 i 21 maja organizację tegorocznych odsłon wydarzenia pn. Kwiatobazar na Rynku. Do udziału zapraszamy sprzedawców kwiatów, sadzonek, artykułów ogrodniczych. Udział wystawców w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Pomoc medyczna dla Ukrainy

Miliony chorych w Ukrainie potrzebują Waszej pomocy. Ukraińskie szpitale utraciły dostęp do niezbędnego sprzętu medycznego oraz środków pozwalających zapewnić pomoc medyczną rannym żołnierzom i cywilom. Sytuacja jest dramatyczna.

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Gladbecku

Dziś, tj. 28 marca odbyło się spotkanie online prezydenta Mieczysław Kiecy z przyjaciółmi z niemieckiego miasta partnerskiego Gladbeck. Rozmowa dotyczyła współpracy obu miast w zakresie pomocy uchodźcom przybywającym do Wodzisławia Śląskiego w związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy.

Poszukujemy opiekuna Baszty

Trwają poszukiwania opiekuna Baszty Rycerskiej na historycznym wodzisławskim Grodzisku. Mowa o sezonowej obsłudze obiektu, od kwietnia do września. Tylko do jutra, tj. 29 marca można składać swoje aplikacje.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Przebudowa ulicy Tysiąclecia

Ulica Tysiąclecia, łączący dzielnice Nowe Miasto i Stare Miasto. Został ogłoszony przetarg na przebudowę tej drogi. Inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.