UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Przed nami Targi Ślubne w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Weselnego, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia w godzinach od 14:00 do 19:00. Imprezę poprowadzi Izabela Kapiasová, aktorka znana z popularnych seriali telewizyjnych.

PP nr 14 dołączyło do akcji #760kgNA760lat

Wodzisławskie przedszkola chętnie angażują się w jubileuszową zbiórkę #760kgNA760lat. Ostatnio do akcji dołączyły - wspomagane przez wychowawców i rodziców - maluchy z Przedszkola Publicznego nr 14 w Zawadzie. Przedszkolakom udało się zgromadzić 42 kg karmy. Z nimi też #tworzyMYwodzisław!

Weź udział w konkursie "Rodzina i ja - zawsze razem"

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII edycji miejskiego konkursu plastycznego pt. "Rodzina i ja - zawsze razem", organizowanego w ramach obchodów X Metropolitarnego Święta Rodziny. Konkurs trwa do 6 maja.

#tworzyMYwodzislaw: o. Damian Cichy

25 lat spędził na misjach, choć z nostalgią w głosie wspomina swoje rodzinne miasto, jakim jest Wodzisław Śląski. Ojciec Damian Cichy to absolwent Szkoły Podstawowej nr 3. – Chodziłem do szkoły piechotą z okolic tak zwanego Sakandrzoka. Kiedy przyszedł czas wyboru dalszej ścieżki edukacji, zastanawiałem się, na co się zdecydować.

Cios mamuta do zobaczenia w muzeum

Wielkie ssaki z całą pewnością żyły na naszym terenie. Dowodzi tego znaleziony dwa lata temu w Zawadzie cios mamuta, który po przeprowadzonych pracach konserwatorskich ponownie trafił do Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Darmowe porady prawne już 3 kwietnia

W najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.

Dobro i zdrowie dzieci jest dla nich najważniejsze

Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” od lat wspiera działalność Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Co roku współfinansują m.in. zakup sprzętu terapeutycznego, czy wyżywienie dzieci z pobytu dziennego ośrodka, finansują też rehabilitację podopiecznych placówki.