Wiadomości

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

W październiku br. upływa kadencja części składu radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, który powołany został przez Zarząd Województwa Śląskiego. Wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną 25 maja, a nowo wybrani radni swoją kadencję rozpoczną 18 października 2018 r. Poniżej informacje dot. naboru.

Olimpijczyk o wodzisławskim biathlonie

Chęci do uprawiania tej dyscypliny sportu w naszym mieście nie brakuje. Mamy zaplecze z bazą noclegową, powstaje strzelnica. Na koncie zawodników są liczne sukcesy. Czy biathlon, bo o nim mowa, stanie się znakiem rozpoznawczym Wodzisławia Śląskiego? Aspiracje i możliwości z pewnością są. O tym przekonany jest także Tomasz Sikora, pełniący funkcję dyrektora sportowego i trenera.

Tak świętowaliśmy 3 maja

W Święto Konstytucji 3 maja tradycyjnie już w naszym mieście działo się wiele. Oprócz uroczystości zorganizowanych pod pomnikiem Powstańców Śląskich i uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, nie zabrakło corocznego Pikniku Historycznego.

Zbliża się drugie forum biznesowe

24 maja w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Local Business Forum ForBS 2. Tym razem tematem przewodnim będzie zagadnienie: Czego nie widać w drodze do sukcesu.

Nabór na bezpłatne turnusy dla dzieci rolników

Do 10 maja placówki Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie będą przyjmować wnioski o skierowanie na turnus rehabilitacyjny dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, mających schorzenia układu oddechowego, wady i choroby układu ruchu.

Zgłoś kandydata do nagrody Veritatis Splendor

Do 30 czerwca 2018 r. można zgłaszać kandydatów do drugiej edycji międzynarodowej Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor – wyjątkowego wyróżnienia, które przyznawane jest osobom dialogu, kierującym się w swoim życiu i działalności nauką Jana Pawła II. W tym roku „Małopolski Nobel” zostanie przyznany po raz drugi. Na laureata czeka srebrny laur oraz równowartość 100 tys. dolarów.

Darmowo rozlicz PIT i "Wspieraj lokalnie"

Miasto Wodzisław Śląski dołączyło do projektu "Wspieraj lokalnie", w ramach którego gwarantuje mieszkańcom dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków PIXax.pl. Dzięki temu wodzisławianie mogą dokonywać darmowych rozliczeń PIT 2017/2018.

"DZIUPLA" o Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

W najbliższych dniach pracownicy Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" chcą przybliżyć mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego problem alienacji rodzicielskiej, czyli problem samotności dziecka w przypadku odebrania mu możliwości kontaktu z jednym z rodziców, gdy ci uznają, że najlepszym rozwiązaniem jest ich rozstanie. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z treścią plakatów oraz ulotek, które udostępniane będą m.in. w "DZIUPLI".