Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: Gallileous

Od zawsze cenią sobie muzyczną niezależność. Nie idą z głównym nurtem. Przekonują do siebie jakością brzmienia i niewątpliwym talentem. Mowa o wodzisławskiej grupie Gallileous. Artystów prezentujemy w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław .

Darmowe porady prawne już 2 października

W najbliższy poniedziałek, 2 października, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.

Powstanie Wodzisławskie Oświatowe Centrum Techniki

Różnorodne pracownie pozwolą uczniom i przedszkolakom rozwijać pasje od najmłodszych lat. Pracownia mechatroniki, sensoryczna, sztuki, gastronomiczna, stolarska i krawiecka, a także studio nagrań składać będą się na Wodzisławskie Oświatowe Centrum Techniki, które ma powstać w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, w budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 2.

#tworzyMYwodzisław: Kamil Wilczek

Obecnie zasila szeregi duńskiego klubu Brøndby, jednak przygodę z piłką nożną rozpoczął w Wodzisławiu Śląskim. Mowa o Kamilu Wilczku, którego prezentujemy w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław.

Na Helu promowali Wodzisław Śląski i przedsiębiorców

Członkowie stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota Heer jeszcze w ostatnich dniach wakacji promowali na Pomorzu Wodzisław Śląski i tutejszych przedsiębiorców. Wodzisławscy miłośnicy historii brali udział w popularnym D-Day Hel 2017.

#tworzyMYwodzisław: Grzegorz Meisel

Najważniejsze, by temu, co się robi, towarzyszyła pasja – przekonuje Grzegorz Meisel, wodzisławski przedsiębiorca, miłośnik fotografii, dobrej literatury i muzyki oraz bohater kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

16-latek rażony paralizatorem - interwencja Straży Miejskiej

W środę, ok. godz. 18:50, pracownica Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" zgłosiła Straży Miejskiej, że na terenie RPR znajdują się dzieci, w wieku ok. 11-15 lat, będące w posiadaniu paralizatora. Dyżurny Straży przekazał zgłoszenie Policji, a także wysłał na miejsce patrol strażników.

Stanowisko ŚZGiP po ostatnim posiedzeniu Zarządu

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, które odbyło się 31 sierpnia w Żywcu poruszono kwestie dot. m.in. zmian ustawy o gospodarce nieruchomościami. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.