Wiadomości

Jesteś przedsiębiorcą? Weź udział w forum biznesowym

24 maja w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się dedykowane przedsiębiorcom wydarzenie, będące źródłem wiedzy i kontaktów biznesowych. Mowa o Local Business Forum ForBS 2, które będzie miało miejsce w hotelu Amadeus. Jego organizatorami są miasto i Izba Gospodarcza.

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

W październiku br. upływa kadencja części składu radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, który powołany został przez Zarząd Województwa Śląskiego. Wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną 25 maja, a nowo wybrani radni swoją kadencję rozpoczną 18 października 2018 r. Poniżej informacje dot. naboru.

Olimpijczyk o wodzisławskim biathlonie

Chęci do uprawiania tej dyscypliny sportu w naszym mieście nie brakuje. Mamy zaplecze z bazą noclegową, powstaje strzelnica. Na koncie zawodników są liczne sukcesy. Czy biathlon, bo o nim mowa, stanie się znakiem rozpoznawczym Wodzisławia Śląskiego? Aspiracje i możliwości z pewnością są. O tym przekonany jest także Tomasz Sikora, pełniący funkcję dyrektora sportowego i trenera.

Tak świętowaliśmy 3 maja

W Święto Konstytucji 3 maja tradycyjnie już w naszym mieście działo się wiele. Oprócz uroczystości zorganizowanych pod pomnikiem Powstańców Śląskich i uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, nie zabrakło corocznego Pikniku Historycznego.

Zbliża się drugie forum biznesowe

24 maja w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Local Business Forum ForBS 2. Tym razem tematem przewodnim będzie zagadnienie: Czego nie widać w drodze do sukcesu.

Nabór na bezpłatne turnusy dla dzieci rolników

Do 10 maja placówki Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie będą przyjmować wnioski o skierowanie na turnus rehabilitacyjny dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, mających schorzenia układu oddechowego, wady i choroby układu ruchu.