Wiadomości

Kapliczka z siedemdziesięcioletnią historią

Kapliczka, której patronem jest św. Jerzy, stała się jednym ze znaków rozpoznawczych dzielnicy Jedłownik. To zabytek, z którym wiąże się ciekawa historia. Zbudował ją Karol Szymura, społecznik i działacz harcerski.

Przedsiębiorczość w Wodzisławiu Śląskim

Poniżej można znaleźć garść informacji, m.in. dotyczących rynku pracy w Wodzisławiu Śląskim czy Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który swoją działalność rozpoczął w 2017 r., a którego zadania związane są z rozwojem przedsiębiorczości i tworzeniem start-upów w mieście.

Prestiżowa nagroda dla miasta i prezydenta

Podczas tegorocznego, VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw miasto Wodzisław Śląski otrzymało tytuł „Samorządu, który wspiera MŚP”. To nie wszystko! W czasie odbywającego się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wydarzenia prezydentowi Mieczysławowi Kiecy przyznano tytuł „Prezydent - lider, który wspiera MŚP”.

Optymizmem skutecznie zaraża innych

Nieznikający z twarzy uśmiech, otwartość na drugiego człowieka, a do tego wypełniające czas česka hudba i aktywność, pozwalają Jadwidze Zychma z optymizmem rozpoczynać każdy kolejny dzień życia. Z wielką radością wodzisławianka świętuje także swoje dziewięćdziesiąte urodziny

Zasady głosowania w wyborach samorządowych

W niedzielę (21 października) wybierać będziemy radnych Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, Rady Powiatu Wodzisławskiego, Sejmiku Województwa Śląskiego, a także prezydenta miasta. Podpowiadamy, jak oddać ważny głos.

Nowa odsłona wodzisławskich przystanków

Pierwsze wiaty przystankowe zlokalizowane na wodzisławskim dworcu autobusowym zmieniły wygląd. Na ścianach wiat pojawiły się zdjęcia prezentujące charakterystyczne obiekty i miejsca w Wodzisławiu Śląskim.