UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

3 maja obchodziliśmy uroczyście i z rozmachem

W naszym mieście tradycyjnie już obchodzono Święto Konstytucji 3 maja połączone z 96. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego. Oprócz uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich i uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, nie zabrakło corocznego Pikniku Historyczno – Militarnego. Wodzisławianie licznie stawili się zarówno na części oficjalnej obchodów, którym towarzyszyła Jednostka Strzelecka 2023, jak i podczas imprez towarzyszących. A tych było wiele.

3 maja - sprawdź, co będzie się działo w Wodzisławiu Śląskim

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, 96. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego oraz - wspólnie z GRH "Powstaniec" - w wydarzeniu, które od lat towarzyszy oficjalnym uroczystościom - 7. Pikniku Historyczno-Militarnym w Wodzisławiu Śląskim.

3 maja odwiedź Punkt Informacji Turystycznej

W święto Konstytucji 3 Maja wodzisławski Punkt Informacji Turystycznej będzie czynny w godzinach otwarcia Muzeum, tj. od 15:00 do 18:00. Zachęcamy, by w tym dniu skorzystać z oferty Punktu IT i zaopatrzyć się w mapy rowerowe, przewodniki miejskie oraz po województwie śląskim.

#tworzyMYwodzisław: Wanda Bukowska

Nie ma cienia przesady w sformułowaniu, że gdyby nie ona, zespołu ZPiT Vladislavia by nie było. A już na pewno nie w takim kształcie, z takim dorobkiem i sukcesami. W kolejnym wydaniu naszego jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Wandę Bukowską.

Wodzisławianie nominowani do tytułu Strażak Roku

Wodzisławianie znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu Strażak Roku województwa śląskiego 2017 i teraz liczą na nasze głosy SMS. Strażaków zawodowych wytypowała Państwowa Straż Pożarna. Z kolei lista kandydatów wśród strażaków ochotników jest otwarta. Mogą ich zgłaszać mieszkańcy naszego regionu.

760. kontrola Straży Miejskiej na 760 lat miasta

Kolejna osoba nagrodzona w związku z jubileuszem 760-lecia Wodzisławia Śląskiego! Tym razem specjalną nagrodę przyznaliśmy z okazji 760. kontroli domowej kotłowni w tym roku, przeprowadzonej przez strażników miejskich w ramach kampanii #ZdemaskujSmog. Tak też #tworzyMYwodzisław!

Już 300 nowych drzew w mieście!

Pierwszego dnia ponad 160, następnego dnia drugie tyle, łącznie około 300 nowych drzew. Właśnie tyle sadzonek znalazło swoje miejsce w mieście z okazji kolejnej jubileuszowej akcji #760drzewNA760lat.