UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Jubileuszowa zbiórka: PP nr 6 wsparło akcję

Ponad 1200 - tyle kg karmy udało się do tej pory zebrać w ramach jubileuszowej zbiórki #760kgNA760lat. Ostatnią grupą, która zaangażowała się w akcję, są przedszkolaki z PP nr 6. Maluchy zgromadziły blisko 70 kg karmy! Z nimi też #tworzyMYwodzisław!

ŚZGiP o smogu i limitowaniu kadencji w samorządach

17 marca w naszym mieście odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W trakcie posiedzenia podsumowano ogólnopolskie spotkania samorządowe w dn. 2 i 16 marca br., których celem było omówienie działań samorządów w odniesieniu do zaplanowanej propozycji dotyczącej ograniczenia liczby kadencji osób pełniących w samorządach funkcje z wyboru.

Zagraniczne gwiazdy na 48. Dniach Wodzisławia Śląskiego

Wielka Brytania i Włochy - artyści pochodzący właśnie z tych państw zaprezentują się na plenerowej scenie 48. Dni Wodzisławia Śląskiego. Do Video, Moniki Lewczuk i Szymona Chodynieckiego dołączają Francesco Napoli, Alexia i Sonique. Gwiazdy z zagranicy na stadionie miejskim przy Bogumińskiej wystąpią trzeciego dnia miejskiego święta, w niedzielę, 11 czerwca.

#tworzyMYwodzisław: Rezigiusz

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu w ramach naszego jubileuszowego cyklu o wyjątkowych wodzisławianach. Tym razem w roli głównej: Remigiusz Wierzgoń, czyli znany nie tylko internetowej społeczności ReZigiusz. Z nim także #tworzyMYwodzisław!

Jubileuszowa zbiórka: mamy już ponad 1000 kg karmy!

Dzięki dodatkowym kilogramom karmy od Klaudii Szubert z ozwierzatkach.blox.pl i przedszkolaków z PP nr 18 i 19 na rzecz jubileuszowej zbiórki dla bezdomnych zwierząt z terenu Wodzisławia Śląskiego udało nam się przekazać w sumie ponad tonę paczek i puszek. Tak też #tworzyMYwodzisław!

Ogłaszamy gwiazdy 48. Dni Wodzisławia Śląskiego

48. Dni Wodzisławia Śląskiego startują 9 czerwca. Wiadomo już, kto wystąpi na stadionie miejskim przy Bogumińskiej podczas drugiego dnia trzydniowego święta miasta. Sobota będzie należała do trzech polskich artystów: pop-rockowego zespołu Video, piosenkarki i kompozytorki Moniki Lewczuk oraz Szymona Chodynieckiego - wokalisty znany m.in. z utworu "Z Całych Sił".