Wiadomości

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Pielęgnują uczucie od sześćdziesięciu lat

Poznali się w bardzo młodym wieku, ale to nie przeszkodziło im zbudować trwałego związku małżeńskiego i wspólnie przejść przez życie. Mowa o Eugenii i Edwardzie Błaszczykach, którzy w tym roku świętują diamentowe gody. Z okazji małżeńskiego święta gratulacje jubilatom złożyli prezydent miasta Mieczysław Kieca i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Meisel.

To był wspaniały koncert duo Accosphere

W niedzielę, 13 października odbył się kolejny koncert w ramach 12. edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Muzykon". Przed wodzisławską publicznością zaprezentował się duo Accosphere.

Memorandum o współpracy podpisane

10 października o godzinie 10:10 w czeskim mieście Horni Sucha 22 partnerów samorządu terytorialnego i biznesowego z Czech i Polski podpisało memorandum o współpracy w zakresie m.in. ochrony środowiska i transgranicznego współdziałania gospodarczo-biznesowego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Okresni Hospodarska Komora Karvina.

Dotacja dla żłobków i klubów malucha

Przyjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego uchwała w sprawie wysokości i zasady ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów niepublicznych prowadzących żłobek lub klub dziecięcy na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego, zakłada dotację zarówno dla dziecka, które znajdzie stałą opiekę w żłobku, jak i w klubie malucha w 2020 roku.