Wiadomości

Za nami obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające ten czas. Tym razem świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Krajowe ćwiczenie obronne RENEGADE

W dniach 14-15 listopada (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Uczniowie już korzystają z WOCNiT

Ruszyły pierwsze zajęcia w nowo otwartym Wodzisławskim Oświatowym Centrum Nauki i Techniki, mieszczącym się w budynku wygaszanego Gimnazjum nr 2. Uczniowie brali już udział w lekcjach m.in. w nowoczesnych pracowniach mechatroniki, ceramicznej, chemiczno-fizycznej i sali sensorycznej.

"Wodzisław Śląski dla Niepodległej" - nagrody 11 listopada

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego prezydenta miasta Mieczysława Kiecy "Wodzisław Śląski dla Niepodległej" i wręczenie nagród ich autorom nastąpi już w niedzielę, 11 listopada na wodzisławskim Rynku podczas uroczystych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.

Odeszła siostra Herma

Z bólem i ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. siostry Hermy, znanej wielu wodzisławianom. Helena Boncol zmarła w piątek, 2 listopada. Przez ponad 60 lat związana była z Wodzisławiem Śląskim.