Wiadomości

Kiermasz zabawek dla Oli Hübner

Jeżeli Wasze dzieci mają zabawki, którymi się już nie bawią, ale są w dobrym stanie, mogą oddać je na kiermasz zabawek, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Aleksandry Hübner poszkodowanej w wypadku na torze kartingowym. Kiermasz odbędzie się 15 kwietnia w salkach parafialnych przy kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Radlinie II, w godz. 8.00 – 18.00.

Świętowali złote gody

14 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i Marklowic, którzy sakramentalne tak powiedzieli sobie w 1967 roku, świętowali jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odznaczeni zostali medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP.

Czwartkowe Spotkania Social Media

Już 22 marca zawitają do Wodzisławia Śląskiego „Czwartkowe Spotkania Social Media”. Gościem pierwszego będzie Filip Kasprzyk, który podpowie czy lepiej postawić na Facebook, Instagram, czy może na oba portale społecznościowe. Zapraszamy na 18:00 do Pilsner Pub.

Niemiecki zespół na Dniach Miasta

W czerwcu, w naszym mieście wystąpi niemiecki zespół muzyczny - Face Meets Voice A Milli Vanilli Expierience. Zagraniczna gwiazda dołącza właśnie do line-upu 49. Dni Wodzisławia Śląskiego - Lato #naMAXXXa.

99. urodziny Marty Wilk-Kelmer

Pięknego wieku doczekała Marta Wilk-Kelmer, która świętowała 99. rocznicę urodzin. Solenizantka do Wodzisławia Śląskiego przeprowadziła się kilkanaście lat temu z Bystrzycy Kłodzkiej. – Tam mąż pracował w fabryce mebli, a ja pracowałam w przedszkolu i w szpitalu, gdzie prowadziłam magazyn – wspomina jubilatka. – Nie był to łatwe czasy. Nie miałam za bardzo możliwości, by rozwijać swoje zainteresowania – dodaje.