Wiadomości

Miasto utworzy Zarząd Dróg Miejskich

Obecnie zarządzanie drogami miejskimi prowadzone jest przez Urząd Miasta i Służby Komunalne Miasta. W tym zakresie miasto musi dokonać jednak niezbędnych zmian. Ich konieczność wynika z opinii nadzoru prawnego wojewody śląskiego, który nie dopuszcza łączenia w jednej jednostce organizacyjnej działań zw. z drogami publicznymi z jakimikolwiek innymi działaniami. W efekcie SKM zostaną zreorganizowane, a utworzona zostanie nowa jednostka - Zarząd Dróg Miejskich.

W Inkubatorze zyskasz fachową pomoc

Dynamika rozwoju przedsiębiorczości w Wodzisławiu Śląskim spada od kilku lat. Z pomocą przychodzi Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości. – Chcemy to zmienić – mówią zgodnie doradcy. Celem Inkubatora, który działa od września zeszłego roku, jest promowanie przedsiębiorczości głównie wśród osób planujących założenie działalności gospodarczej. – 30 procent firm w pierwszym roku działalności upada, do pięciu lat 70 procent tych firm przestaje istnieć. Naszym celem jest zaniżenie tych statystyk – tłumaczy Radosław Knesz.

Ośrodek Rekreacyjny "Balaton" kąpieliskiem

To już pewne, w sezonie letnim będziemy mogli korzystać z kąpieliska na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny zaopiniował pozytywnie projekt uchwały Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego dotyczącą wykazu kąpielisk na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego w roku 2018.

Nowy inwestor ulokuje swój zakład w mieście

Nowy inwestor - czeska firma Kabelové a elektrické systémy, spol s.r.o. ulokuje swój zakład produkcyjny w Wodzisławiu Śląskim. Przedsiębiorstwo potwierdziło tę wiadomość w piśmie przesłanym prezydentowi miasta Mieczysławowi Kiecy. Dzięki współpracy miasta i firmy, w przyszłości będzie mogła zostać stworzona nowa oferta zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Miasto dla biznesu: "Lokale na start"

Od zeszłego roku działa Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości, którego zadania związane są z rozwojem biznesu i tworzeniem start-upów w Wodzisławiu Śląskim. W ramach Inkubatora miasto zaplanowało utworzenie „Lokali na start”.