UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

4 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 4 czerwca ulicami Wodzisławia Śląskiego przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy wyruszą po mszy świętej o 11:30, z kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na rynek.

Limitowanie kadencji w samorządach - stanowisko ŚZGiP

19 maja w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się XLII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W trakcie posiedzenia odniesiono się m.in. do pomysłu limitowania liczby kadencji w samorządach lokalnych. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.

Świetne wieści! Blisko 14 mln na 3 projekty!

Śląski Urząd Marszałkowski podał właśnie wyjątkowo dobre informacje dla naszego miasta. - Otrzymamy dofinansowanie na modernizację dworca kolejowego, budowę centrum przesiadkowego i stworzenie Centrum Usług Społecznych! To razem blisko 14 mln zł dofinansowania. To bardzo dobra wiadomość. Już wiemy, że mamy zielone światło dla realizacji tak ważnych dla nas projektów – informuje prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Przez Wodzisław Śląski przejedzie pociąg papieski

W sobotę, 3 czerwca zorganizowany zostanie przejazd pociągu papieskiego w relacji Wadowice-Olza, m.in. przez Wodzisław Śląski. Inicjatywę przygotowano dla uczczenia 3. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II oraz 30. rocznicy trzeciej pielgrzymki papieża do Polski.

Przebudowa Matuszczyka: wjazd na osiedle czasowo zamknięty

Wykonawca przebudowy ul. Matuszczyka przewiduje możliwość czasowego zamknięcia wjazdu na os. XXX-lecia PRL. Jak poinformował Referat Inwestycji Miejskich i Budownictwa, ma zostać on wyłączony z ruchu najpewniej w poniedziałek, w okolicach południa, czyli poza godzinami szczytu.

#tworzyMYwodzisław: Dorota Nowak

Prowadzenie teatru to nie jest łatwe zadanie. Trzeba sprostać nie tylko dziełu, które bierze się na warsztat, ale oczekiwaniom publiczności. A do tego jeszcze okiełznać charaktery aktorów, co jest nie lada sztuką. Z pewnością udaje się to Dorocie Nowak, założycielce Teatru Wodzisławskiej Ulicy i bohaterce jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.