UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Festyn "Jesteśmy razem" na Balatonie

3 czerwca pogoda dopisała organizatorom i uczestnikom festynu „JESTEŚMY RAZEM”, dedykowanego rodzinom z dziećmi z niepełnosprawnością. Festyn miał miejsce na terenie kąpieliska Balaton. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu.

760 lizaków na Dzień Dziecka i 760-lecie miasta

1 czerwca ci najmłodsi i ci nieco starsi obchodzili Dzień Dziecka. Z tej okazji i z okazji obchodów jubileuszu 760-lecia miasta, w imieniu prezydenta Mieczysława Kiecy rozdaliśmy młodym wodzisławianom 760 jubileuszowych lizaków z logo Wodzisławia Śląskiego. Słodycze wręczyliśmy dzieciom podczas czwartkowego Festiwalu Sztafet Biegowych na stadionie miejskim i niedzielnego Festiwalu Atrakcji w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

Pociąg papieski przejechał przez Wodzisław Śląski

W sobotę, 3 czerwca przez Wodzisław Śląski przejechał pociąg papieski, licznie witany przez mieszkańców. Kilka minut po południu do podróżujących w relacji Wadowice-Olza dołączył prezydent miasta Mieczysław Kieca, który przejazd objął patronatem honorowym.

Publikujemy pogram 48. Dni Wodzisławia Śląskiego!

Wielkimi krokami zbliżają się 48. Dni Wodzisławia Śląskiego, które w tym roku trwać będą od 9 do 11 czerwca. Tegoroczna, wyjątkowa edycja odbędzie się w roku jubileuszu 760-lecia miasta. Główne atrakcje będą miały miejsce na rynku oraz stadionie miejskim. Czeka nas zabawa na najwyższym poziomie pod szyldem RMF MAXXX. Wstęp na imprezę, jak co roku, będzie bezpłatny.

#tworzyMYwodzisław: Zbigniew Błoński

Choroba wyłączyła go z trenowania na kilka lat. Ale do uprawiania sportu po przeszczepie wrócił z podwójną motywacją. W nowej odsłonie cyklu #tworzyMYwodzisław prezentujemy Zbigniewa Błońskiego.