Wiadomości

Nabór na bezpłatne turnusy dla dzieci rolników

Do 10 maja placówki Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie będą przyjmować wnioski o skierowanie na turnus rehabilitacyjny dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, mających schorzenia układu oddechowego, wady i choroby układu ruchu.

Zgłoś kandydata do nagrody Veritatis Splendor

Do 30 czerwca 2018 r. można zgłaszać kandydatów do drugiej edycji międzynarodowej Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor – wyjątkowego wyróżnienia, które przyznawane jest osobom dialogu, kierującym się w swoim życiu i działalności nauką Jana Pawła II. W tym roku „Małopolski Nobel” zostanie przyznany po raz drugi. Na laureata czeka srebrny laur oraz równowartość 100 tys. dolarów.

Darmowo rozlicz PIT i "Wspieraj lokalnie"

Miasto Wodzisław Śląski dołączyło do projektu "Wspieraj lokalnie", w ramach którego gwarantuje mieszkańcom dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków PIXax.pl. Dzięki temu wodzisławianie mogą dokonywać darmowych rozliczeń PIT 2017/2018.

"DZIUPLA" o Dniu Świadomości Alienacji Rodzicielskiej

W najbliższych dniach pracownicy Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "DZIUPLA" chcą przybliżyć mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego problem alienacji rodzicielskiej, czyli problem samotności dziecka w przypadku odebrania mu możliwości kontaktu z jednym z rodziców, gdy ci uznają, że najlepszym rozwiązaniem jest ich rozstanie. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z treścią plakatów oraz ulotek, które udostępniane będą m.in. w "DZIUPLI".

Wodzisławscy jubilaci świętowali

Sakramentalne tak z ich ust padało w Toruniu, Wałbrzychu, Radlinie czy w Wodzisławiu Śląskim. 24 kwietnia w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego dwanaście par małżeńskich ze wzruszeniem odbierało gratulacje z okazji złotych godów.

Liczba przedsiębiorstw w mieście przekroczyła 4 tys.

Przedsiębiorcy odgrywają ważną rolę w rozwoju Wodzisławia Śląskiego. Miasto włącza sektor przedsiębiorstw w różnego rodzaju inicjatywy, np. związane z poszerzaniem oferty edukacyjnej. Obecnie w mieście działa ponad 4000 przedsiębiorstw, najwięcej zajmujących się przemysłem, budownictwem, wytwarzaniem i zaopatrzeniem w media. W ostatnich latach liczba podmiotów gospodarczych w odniesieniu do liczby mieszkańców wzrosła. Poniżej raport dotyczący potencjału gospodarczego miasta.

Śniadanie biznesowe w Inkubatorze

24 kwietnia w Pubie Pilsner, już po raz drugi, odbędzie się śniadanie biznesowe Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Będą wystąpienia nt. funduszy na rozwój biznesu, loteria wizytówkowa, sesja networkingowa, a także przekąski i aromatyczna kawa. Zapraszamy na godzinę 8:15.