Wiadomości

Spotkanie policjantów z dziećmi

Wakacje w pełni więc wodzisławscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Ostatnie spotkanie odbyło się nad wodzisławskim Balatonem.

Piknik w klimacie PRL

Już ponad pół wieku mieszkańcy Wodzisławia chętnie wypoczywają nad Balatonem. To urokliwie miejsce może się pochwalić bogatą historią. W czasach PRL odbywały się tu liczne festyny i imprezy. W tym roku wrócono do tej tradycji.

Policja apeluje o ostrożność

Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze.

Badania ankietowe GUS dot. podróży

W dniach od 2 do 20 lipca 2018 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach przeprowadzone są badania reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.