UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: Żaneta Radecka

W życiu trzeba mieć trochę szczęścia, ale ono nie przyjdzie, gdy będziemy stać z założonymi rękami. O tym przekonuje wodzisławianka Żaneta Radecka, wicemistrzyni Polski Makijażu Permanentnego. To kolejna bohaterka cyklu #760lat #tworzyMYwodzisław.

Zmarł Zygfryd Kiermaszek

Z bólem i ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. Zygfryda Kiermaszka. Zmarł niespodziewanie w niedzielę, 20 sierpnia.

Pożegnanie wakacji podczas festynu w Zawadzie

W tym roku wakacje żegnać będziemy m.in. podczas festynu rodzinnego w dzielnicy Zawada. Wydarzenie, podczas którego i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie, odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

#tworzyMYwodzisław: Martyna Kliszewska

Swoje życie mocno związała ze sztuką. Jej działania nakierowane są też na pomoc dla innych. Widok wzruszonych widzów daje poczucie spełnienia. Choć od lat mieszka w Warszawie, z przyjemnością wraca w rodzinne strony. Mowa o Martynie Kliszewskiej - aktorce, malarce, która jest kolejną bohaterką cyklu #760lat #tworzyMYwodzisław . Czym się inspiruje, co daje jej satysfakcję, jak wspomina Wodzisław Śląski? O tym Martyna Kliszewska opowiada poniżej.

#tworzyMYwodzisław: Wiesława Kiermaszek-Lamla

Osoba wrażliwa, o otwartym sercu – te słowa definiują jej postawę. Od lat aktywnie angażuje się w sprawy społeczne, w których szczególne miejsce zajmują działania na rzecz najmłodszych. Ma na swoim koncie wiele odznaczeń, ale za najważniejsze uważa uśmiech drugiej osoby. O kim mowa? O tegorocznej laureatce prestiżowej nagrody „Złotego Wawrzyna” – Wiesławie Kiermaszek-Lamli.

Nowy dyrektor SKM

Funkcję dyrektora Służb Komunalnych Miasta objął dziś Janusz Lipiński, dotychczasowy komendant wodzisławskiej Straży Miejskiej.