Wiadomości

Zgłoś wydarzenie do plakatu miesięcznego

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Od marca 2019 r. specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.

We dwoje idą przez życie

Wspólną życiową drogę przemierzali przez ponad osiemnaście tysięcy dni i nocy. Razem cieszyli się z każdej chwili, we dwoje pokonywali życiowe trudności i doczekali zacnego jubileuszu.

ŚZGiP o kondycji finansowej samorządów lokalnych

O aktualnym etapie prac nad nową perspektywą UE, o konieczności zachowania instrumentu ZIT/RIT w dotychczasowej formule i podziale środków pomiędzy krajowe a regionalne programy operacyjnie w perspektywie 2021-2027 rozmawiali samorządowcy w Częstochowie.

Za nami obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające ten czas. Tym razem świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Weź udział w obchodach Święta Niepodległości

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zniewolenia nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. Jak co roku, w dniu odzyskania niepodległości odbędą się miejskie obchody upamiętniające ten czas.