UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Dzień Kombatanta w Wodzisławiu Śląskim

Pełne mądrości i świadomej refleksji zdania padły 1 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Tu bowiem po raz kolejny, w ramach miejskich obchodów Dnia Kombatanta, zgromadzono się, by uczcić tych, co walkę o wolność przypłacili ogromnym poświęceniem, cierpieniem i życiem.

#tworzyMYwodzisław: Paulina Plizga

Znana jest w Paryżu, Tokio czy Nowym Jorku. Osoby, które interesują się modą, z pewnością wiedzą, kim jest Paulina Plizga. To kolejna bohaterka naszego cyklu #760lat#tworzyMYwodzisław.

Ul. Jastrzębska będzie wyremontowana!

Urząd Marszałkowski opublikował właśnie aktualizację listy projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu dla działania 6.1. Drogi wojewódzkie. Na liście tej znalazła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Jastrzębskiej.

WCK: ruszyły zapisy do Legomaniaków

Jeśli Twoje dziecko uwielbia budować z klocków lego, kocha roboty i zdalnie sterowane zabawki, te zajęcia będą dla niego. W Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zajęcia pod nazwą LEGOMANIACY. Prowadzi je Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata. Od września rusza nowy nabór.

Akcja, w centrum której znalazły się zwierzaki

W wodzisławskim przytulisku dla zwierząt, które prowadzi wodzisławskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt Koty, Psy i My zrobiło się ciasno. Aby zmienić zaistniałą sytuację z impetem ruszyła kampania zachęcająca do świadomej i odpowiedzialnej adopcji zwierząt o wymownym tytule – Poznaj nas, pokochaj, podaruj dom.

Złote Gody w Urzędzie Stanu Cywilnego

Po raz kolejny w Urzędzie Stanu Cywilnego pary małżeńskie świętowały Złote Gody. Tym razem medal za długoletnie pożycie małżeńskie trafił do jubilatów z Wodzisławia Śląskiego i z Marklowic.

Darmowe porady prawne już 4 września

W najbliższy poniedziałek, 4 września, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.