Wiadomości

"Wakacje z Muszkieterami" dla wodzisławian

Dzięki III edycji akcji charytatywnej ,,Wakacje z Muszkieterami” troje dzieci z naszego miasta wyjedzie 12 sierpnia na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej. Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Kurtyna wodna na rynku

W związku z utrzymującymi się upałami, przekraczającymi 30 stopni Celsjusza, na wodzisławskim rynku pojawiła się kurtyna wodna, której zadaniem jest chłodzenie mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

Pełna inspiracji Akcja Lato

Połowa wakacji za nami. Już od ponad miesiąca, z myślą o mieszkańcach, miejskie jednostki realizują ofertę w ramach miejskiej Akcji Lato. W programie znalazły się m.in. ciekawe zajęcia i warsztaty dla dzieci, wycieczki górskie, imprezy plenerowe i wiele, wiele innych. Wybrane z nich prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Darmowe porady prawne już 6 sierpnia

W najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku, można będzie skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w Wodzisławiu Śląskim w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia”, zlokalizowanej na naszym rynku.

Frankofonki - nowe zajęcia w WCK

4 września, we wtorek o godz. 17:15 w Wodzisławskim Centrum Kultury startują nowe zajęcia językowo-kreatywne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Poznawanie Francji i innych krajów frankofońskich poprzez zabawę, to główny cel spotkań z maluchami.