Wiadomości

Mniej inwestycji, cięcia-budżet trudny do skonstruowania

Jak wyglądają założenia budżetu miasta Wodzisławia Śląskiego na rok 2020? – Żeby zbilansować budżet naszego miasta, musieliśmy dokonać cięć na ok. 30 mln zł – zaznaczał prezydent miasta Mieczysław Kieca, podczas dedykowanej sprawom budżetowym konferencji prasowej.

Miasto nagrodzone w plebiscycie redakcji Nowin

Wczoraj, tj. 25 listopada 2019 r. w Powiatowym Centrum Konferencyjnym Powiatu Wodzisławskiego odbyła się uroczysta gala plebiscytu redakcji Nowin pn. "Skarby Ziemi Wodzisławskiej". Wodzisław Śląski został wielokrotnie nagrodzony.

Na "Mancie" skorzystasz ze Strefy Saun

Dla zdrowia, dla poprawy samopoczucia i na przekór chłodniejszej aurze z ciekawą propozycją dla wodzisławian i nie tylko wychodzi Kryta Pływalnia „Manta”. Tym razem nie chodzi o atrakcje wyłącznie dla fanów pływania, ale o możliwość skorzystania z zewnętrznej Strefy Saun.

Coraz więcej obaw o samorządowe budżety

Sytuacja finansowa polskich samorządów, czyli przede wszystkim miast i gmin, staje się trudna. Tak wynika m.in. z licznych wypowiedzi samorządowców zarządzających naszymi wspólnotami. Skąd problemy? Jakie niosą ze sobą konsekwencje dla nas, mieszkańców?

Miejsca przyjazne najmłodszym

Na terenie Wodzisławia Śląskiego działa pięć placówek, których opieka i oferta adresowana jest do najmłodszych jego mieszkańców. To miejsca, które zapewniają dzieciom odpowiedni rozwój, właściwą opiekę i bezpieczeństwo. Ich oferta dostosowana jest do potrzeb maluchów. Z nowym rokiem placówki te będą mogły liczyć na dotacje celowe i wsparcie.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Sięga do wspomnień zapisanych w kadrach

Chętnie wraca wspomnieniami do tego, co było. Radością obdarowuje najbliższych, a ci z przyjemnością odwdzięczają się jej wsparciem. Mowa o jubilatce pani Bercie Gąsior, która obchodzi dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin. Z tej okazji moc najserdeczniejszych życzeń solenizantce składali: prezydent miasta Mieczysław Kieca i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Mesiel.