Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: Martyna Suchanek

Marzy o własnej fundacji. Na tę chwilę robi wiele, by po pierwsze wesprzeć osoby, które tego potrzebują, po drugie - zmobilizować nas do pomagania. Martyna Suchanek to kolejna postać, którą prezentujemy w ramach cyklu #tworzyMYwodzisław.

Pociągiem do czterech stolic

Już niebawem, w nocy z 9 na 10 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Co to oznacza dla Wodzisławia Śląskiego? Jeszcze więcej połączeń, w tym międzynarodowych. Zmiany poprawią komunikację z Warszawą, a także z innymi krajami. Pojawi się bowiem bezpośredni pociąg Varsovia z Warszawy do Budapesztu.

Razem od 50 lat

Pary, które 50 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu, w tym roku obchodzą jubileusz złotych godów. Z tej okazji 30 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość, podczas której małżonkowie odznaczeni zostali medalem za długoletnie pożycie małżeńskie.

W temacie niepełnosprawności wciąż jest wiele do zrobienia

W naszym mieście na rzecz niepełnosprawności robi się dużo, jednak to wciąż za mało jeśli przyjrzeć się skali problemu. A raczej wyzwania – bo tak mówi o tym Barbara Macharzyńska, która od stycznia będzie pełnić funkcję pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych.

#tworzyMYwodzisław: Dominik Malirz

Kiedy Dominik Malirz, bohater cyklu #tworzyMYwodzisław był kilkuletnim chłopcem, obserwował z punktu widokowego w Austrii wspinających się alpinistów. Ten widok utkwił mu w pamięci. Do dziś, kiedy wdrapuje się na górskie szczyty, ma nadzieję, że jego również ktoś obserwuje, a tym samym jego osoba może być inspiracją do podjęcia przygody z alpinizmem. Największej przygody jego życia.

Informacje z posiedzenia Zarządu ŚZGiP

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, które odbyło się 9 listopada w Częstochowie poruszono kwestie dot. m.in. projektu ustawy dotyczącej zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Na posiedzeniu obecny był prezydent Mieczysław Kieca. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.