Wiadomości

Imponuje życzliwością do drugiego człowieka

Jej pogodne usposobienie, troskliwość i życzliwość, jakimi obdarza drugiego człowieka, doceniają nie tylko najbliżsi krewni, ale i sąsiedzi. Mowa o Anastazji Rączce, mieszkance Wodzisławia Śląskiego, która w tym roku świętuje 90. rocznicę urodzin.

Dobrą wolę przekazują już od 26 lat

Kierując się tym, co podpowiada nam serce, opierając się na własnych zainteresowaniach i możliwościach, raz za razem podejmujemy rozliczne próby nadania życiu głębszego sensu. Nie zawsze są to próby udane, owocne. Nie zawsze nasze wyobrażenia trafiają na podatny grunt. W tym przypadku chęci przerodziły się w czyn.

Kwiecień w Inkubatorze Przedsiębiorczości

W powietrzu czuć już wiosnę. Przyroda budzi się do życia a Inkubator Przedsiębiorczości niezmiennie wspiera tworzenie i rozwijanie firm. Zapraszamy na spotkania z naszymi doradcami i zachęcamy do wspólnych spotkań w ramach śniadań biznesowych.

Wywiad z Piotrem Bałtroczykiem

O sytuacjach, które się nie zdarzają. O dobrodziejstwach szpitalnych obserwacji, kulisach konferansjerki, smaczkach estradowych, o podolsztyńskiej sielance i o niezawodnych przyjaciołach błyskotliwie, dosadnie i trafnie opowiadał Piotr Bałtroczyk, gdy gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Co do powiedzenia miał w kuluarach? Bez wątpienia była to wypowiedź, która znacznie wykraczała poza ramy dobrego dowcipu.

Darmowe porady prawne już 1 kwietnia

W poniedziałek, 1 kwietnia można będzie skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” (Rynek nr 20).