Wiadomości

Uczciliśmy 75. rocznicę Marszu Śmierci

Już po raz dziewiąty grupa piechurów pokonał trasę zbliżoną do tej, jaką 75 lata temu wyruszyło blisko 56 tysięcy więźniów z obozu KL Auschwitz. 19 stycznia uczestnicy Marszu Pamięci dotarli do Wodzisławia Śląskiego, którego mieszkańcy ponownie włączyli się w obchody Marszu Śmierci.

Regał na używane znicze na innych cmentarzach?

Regał, w którym można zostawić znicze do ponownego wykorzystania to pomysł, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wodzisławian. Na razie jedyny taki w mieście znajduje się na cmentarzu komunalnym. Nie wykluczone, że regałów na znicze będzie więcej.

Nie wyrzucaj choinki po świętach!

Świąteczne drzewko ma szansę na drugie życie. Jeśli posiadasz choinkę stojącą w donicy, z korzeniami, nie wyrzucaj jej na śmietnik. Posadź ją w swoim ogrodzie bądź oddaj do Służb Komunalnych Miasta.

Weź udział w Miejskich Obchodach 75. Rocznicy Marszu Śmierci

Co roku Wodzisław Śląski włącza się w obchody Marszu Śmierci, upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 r. Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w miejskich uroczystościach 75. rocznicy marszu, które odbędą się w niedzielę, 19 stycznia 2020 r. Wspólnie oddajmy honor i cześć Poległym.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.