UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

#tworzyMYwodzisław: Joanna Lubańska

Z uporem poprawia każdego, kto mówi, że dyryguje w zespole. Sama siebie określa żartobliwie pokazywaczem, bo twierdzi, że dyrygentem można nazwać tylko osobę wykształconą w tym kierunku. Ten, kto Kokoszyczanki już widział, wie, że Joanna Lubańska, bohaterka cyklu #tworzyMYwodzisław, jest pokazywaczem perfekcjonistą.

Z Kołami Gospodyń Wiejskich zapraszamy na Festiwal Moczki

W sobotę, 9 grudnia na rynku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Moczki. Wydarzenie organizowane jest w ramach Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W programie Festiwalu można znaleźć m.in. przyrządzanie moczki przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje oraz konkurs-niespodzianka z nagrodami.

Niebezpieczne zmiany dla samorządów

Burmistrz czy prezydent, którego znasz i popierasz, nie będzie mógł kandydować w wyborach, bo politycy uznali, że robi to zbyt długo. Posłowie PiS wprowadzają zmiany w samorządach, które zamiast zwiększyć, ograniczą nasze prawa. Protestuje przeciwko temu Związek Miast Polskich.

Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty

Wczoraj po południu oficjalnie rozpoczęliśmy sezon świąteczny w naszym mieście. Na rynku rozbłysła bożonarodzeniowa choinka, na najmłodszych czekał Mikołaj, poczta świąteczna i wyjątkowy kuferek pełen słodyczy. Przed nami kilkanaście dni wyjątkowych atrakcji w ramach Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który otworzył prezydent Mieczysław Kieca.

Dziś Mikołaj spotka się z najmłodszymi na rynku

6 grudnia o 16:00 na rynku nastąpi wielkie otwarcie Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Specjalnie dla najmłodszych zaplanowaliśmy spektakl "Mikołajkowe marzenia do spełnienia", spotkanie z Mikołajem i słodkie niespodzianki.