UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Zgłoś pisankę do miejskiego konkursu

Tegoroczna Wielkanoc przypada 17 kwietnia. Z okazji zbliżających się świąt prezydent miasta Mieczysław Kieca, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę.

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie prestiżowej nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

Poszukujemy opiekuna Baszty

Trwają poszukiwania opiekuna Baszty Rycerskiej na historycznym wodzisławskim Grodzisku. Mowa o sezonowej obsłudze obiektu, od kwietnia do września. Zapraszamy zainteresowanych do składania swoich aplikacji.

Od 23 marca głosuj na sportowca i trenera roku 2021

W środę 23 marca br. rozpocznie się głosowanie na najlepszego sportowca i trenera roku 2021. W Wodzisławiu Śląskim po raz pierwszy zostanie przyznana ta nagroda, a o tym, do kogo powędruje, zdecydują internauci w głosowaniu online.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalno-sportową. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.