Wiadomości

Sprawdź, jakie imiona nadawaliśmy najchętniej w 2022 r.

Styczeń to idealny czas na podsumowania roku, który już za nami. Sprawdziliśmy ile dzieci urodziło się w 2022 roku, ile zawarto małżeństw oraz ile osób zmarło. Ponadto znamy najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom w naszym mieście w ubiegłym roku. Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Przed nami obchody 78. rocznicy Marszu Śmierci

W dziejach Wodzisławia Śląskiego niewiele jest takich wydarzeń, które zapisałyby się na kartach historii w tak trwały sposób. W styczniu 1945 r. z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i jego podobozów rozpoczął się marsz śmierci na stację kolejową w Wodzisławiu Śląskim. Co roku nasze miasto włącza się w obchody upamiętniające tę tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu. Sprawdźcie harmonogram 78. rocznicy tej wędrówki.

Za tydzień ferie. Spędź je z miejskimi jednostkami

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się dokładnie za tydzień, 16 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.

Sprawdzamy, co słychać u łabędzia z parkowego stawu

Odwiedziliśmy Romeo - łabędzia z Parku Miejskiego. Zwierzę w okresie zimowym przebywa w gospodarstwie przy parafii św. Wawrzyńca w dzielnicy Wilchwy. Opiekuje się nim proboszcz Stanisław Czempka, który prowadzi przy kościele mały zwierzyniec.

Porozmawiajmy o mieście: Jak zaczynamy nowy rok?

W szóstym odcinku z cyklu podcastów "Porozmawiajmy o mieście" wraz z prezydentem miasta Mieczysławem Kiecą rozmawiamy o tym, co przyniesie nam nowy rok. Poruszamy tematy związane z dystrybucją węgla przez miasto i trudną sytuacją, z którą muszą mierzyć się samorządy, a także akcją "Daj drugie życie choince po świętach" i feriami zimowymi. Zachęcamy do wysłuchania noworocznego odcinka.

Wodzisław Śląski wita noworodki

Jak co roku nowo narodzone maluchy w Wodzisławiu Śląskim otrzymają od miasta upominek. W 2023 roku noworodki oprócz listu gratulacyjnego Prezydenta otrzymają osłonki przeciwsłoneczne do samochodu z Wodzisławskimi Skrzatami.

Akcja zima: spędź ferie z miejskimi jednostkami

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się 16 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.