UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Pomoc medyczna dla Ukrainy

Miliony chorych w Ukrainie potrzebują Waszej pomocy. Ukraińskie szpitale utraciły dostęp do niezbędnego sprzętu medycznego oraz środków pozwalających zapewnić pomoc medyczną rannym żołnierzom i cywilom. Sytuacja jest dramatyczna.

Spotkanie prezydenta z przedstawicielami Gladbecku

Dziś, tj. 28 marca odbyło się spotkanie online prezydenta Mieczysław Kiecy z przyjaciółmi z niemieckiego miasta partnerskiego Gladbeck. Rozmowa dotyczyła współpracy obu miast w zakresie pomocy uchodźcom przybywającym do Wodzisławia Śląskiego w związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy.

Poszukujemy opiekuna Baszty

Trwają poszukiwania opiekuna Baszty Rycerskiej na historycznym wodzisławskim Grodzisku. Mowa o sezonowej obsłudze obiektu, od kwietnia do września. Tylko do jutra, tj. 29 marca można składać swoje aplikacje.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Przebudowa ulicy Tysiąclecia

Ulica Tysiąclecia, łączący dzielnice Nowe Miasto i Stare Miasto. Został ogłoszony przetarg na przebudowę tej drogi. Inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Punkt zbiórki dla obywateli Ukrainy przeniesiony

Od dziś, tj. 23 marca punkt zbiórki darów dla obywateli Ukrainy znajduje się na dworcu kolejowym przy ul. Rybnickiej 2A. Został on przeniesiony z Wodzisławskiego Centrum Kultury. Jeśli chcecie pomóc, produkty możecie przynosić na I piętro budynku w dni robocze w godzinach 10:00 do 17:00.