Wiadomości

Porozmawiajmy o mieście: Mieszkania komunalne

Tym razem zapraszamy Was do wysłuchania podcastu edukacyjnego. W ósmym odcinku z cyklu "Porozmawiajmy o mieście" wraz z prezydentem miasta Mieczysławem Kiecą rozmawiamy o mieszkaniach komunalnych. Czym jest takie mieszkanie? Czy miasto ma zyski z wynajmowania wspomnianych lokali? Ile mieszkań jest w posiadaniu miasta? Wybierzcie dla siebie najodpowiedniejszą formę i zobaczcie lub posłuchajcie podcastu.

Nabór wniosków na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim ogłosił nabór wniosków na przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych. Wnioski przyjmowane są od poniedziałku, 16 stycznia br. do wyczerpania środków. Sprawdź szczegóły.

Podsumowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych w 2022 roku

Cóż to był za rok! Koncerty plenerowe i zamknięte, pikniki, spotkania autorskie, wydarzenia sportowe, festyny, widowiska i wiele więcej. W 2022 roku oferta kulturalna Wodzisławia Śląskiego była niezwykle bogata i obfitowała w fantastyczne inicjatywy, które cieszyły się popularnością nie tylko wśród wodzisławian. Sprawdźcie podsumowanie wydarzeń kulturalny ubiegłego roku.

22 stycznia obchody 78. rocznicy Marszu Śmierci

W dziejach Wodzisławia Śląskiego niewiele jest takich wydarzeń, które zapisałyby się na kartach historii w tak trwały sposób. W styczniu 1945 r. z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i jego podobozów rozpoczął się marsz śmierci na stację kolejową w Wodzisławiu Śląskim. Co roku nasze miasto włącza się w obchody upamiętniające tę tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu. Sprawdźcie harmonogram obchodów 78. rocznicy tej wędrówki, które odbędą się w niedzielę, 22 stycznia.

Od poniedziałku ferie. Spędź je z miejskimi jednostkami

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.

Poznaliśmy laureatów konkursu pn. "Świeć przykładem"

W listopadzie miasto Wodzisław Śląski rozpoczęło kampanię informacyjną „Świeć przykładem. Przełącz się na oszczędzanie”, która jest odpowiedzią na kryzys energetyczny oraz zorganizowało konkurs na interpretację kampanijnego hasła. Poznaliśmy laureatów wspomnianego konkursu. Uczestnicy przygotowali prace zarówno plastyczne, pisemne, jaki i te wykonane techniką komputerową. We wszystkich dziełach nie brakowało pomysłowości oraz ważnego przesłania.

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

Porozmawiajmy o mieście: Założenia budżetu na 2023 rok

W drugim odcinku z cyklu podcastów "Porozmawiajmy o mieście" wraz z prezydentem miasta Mieczysławem Kiecą poruszyliśmy temat związany z projektem budżetu na 2023 rok. Na grudniowej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego budżet został uchwalony. W siódmym odcinku rozmawiamy więc o jego założeniach. Jakie są dochody i wydatki miasta? Czy są to optymistyczne dane? Zachęcamy do wysłuchania najnowszego odcinka.