Wiadomości

Przypominamy, że wody deszczowe to nie ścieki

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim przypomina, że zabronione jest się wprowadzanie wód opadowych i roztopowych oraz wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej jak również odprowadzanie wód opadowych w czasie burzy do kanalizacji sanitarnej poprzez otwieranie studzienek kanalizacyjnych znajdujących się na posesjach.

Pomoc dla Ukrainy: Europejska Pula Talentów

Jesteś osobą z Ukrainy, która opuściła swój kraj z powodu wojny i jesteś objęta/objęty ochroną czasową? Jesteś polskim pracodawcą poszukującym pracowników z Ukrainy? Jeśli tak, to unijny projekt pilotażowy „EU Talent Pool - Pilot" jest dla Was.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Akcja zima: spędź ferie z miejskimi jednostkami

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczęły się w poniedziałek, 16 stycznia. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście. Sprawdź harmonogram na najbliższe dni.

Bal przebierańców dla dzieci i rodziców

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na Bal Przebierańców dla rodziców i dzieci z całego miasta, który odbędzie się w sobotę, 4 lutego 2023 roku o godz. 16:00.

Uczciliśmy 78. rocznicę Marszu Śmierci

Już po raz dwunasty grupa piechurów pokonał trasę zbliżoną do tej, jaką 78 lata temu wyruszyło blisko 56 tysięcy więźniów z obozu KL Auschwitz. W niedzielę, 22 stycznia uczestnicy Marszu Pamięci dotarli do Wodzisławia Śląskiego, którego mieszkańcy ponownie włączyli się w obchody Marszu Śmierci.