UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Ulica Daszyńskiego zostanie doświetlona

Ulica Daszyńskiego w Wodzisławiu Śląskim zostanie doświetlona. Roboty budowlane obejmą odcinek od kapliczki św. Jana Nepomucena do końca budynku byłych Koncentratów. Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi. Ruszył przetarg na wykonanie tego zadania. Termin składania ofert upływa 18 marca br.

Informacje dla obywateli Ukrainy / Інформація для громадян України

Громадянко/Громадянине України, в умовах війни на території Вашого краю мешканці міста Водзіслава Шльонського передають Вам вияв солідарності та підтримку. Obywatelko/Obywatelu Ukrainy, w obliczu wojny na terenie Waszego kraju mieszkańcy miasta Wodzisławia Śląskiego przekazują Wam wyrazy solidarności i gotowości wsparcia.

Клопотання про надання персонального номера PESEL

Sejm przyjął ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Od jutra, 16 marca można składać wnioski o nadanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy. / Клопотання про надання персонального номера PESEL можна подавати від 16 березня ц.р. у будь-якому управлінні ґміни.

Organizujesz wydarzenie? Zgłoś je do miesięcznego plakatu

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Ponadto specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.