Wiadomości

Darmowy powrót z Dni Miasta

W związku z organizowanymi w dniach 17 - 19 czerwca 2016 r. 47. Dniami Wodzisławia Śląskiego Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wprowadzają specjalne rozkłady jazdy autobusów.

Nowa strona do Waszej dyspozycji

Dzisiaj rozpoczynają się 47. Dni Wodzisławia Śląskiego. Święto miasta będziemy obchodzić na kilka sposobów. Oczywiście będzie dużo muzyki, konkursów, zabawy. Ale z tej okazji oddajemy Wam również do dyspozycji zupełnie nową miejską stronę internetową.

Letnia odsłona miasta

Lato zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie już myślą o wakacjach, dorośli planują urlopy, słowem wszyscy się szykują. Szykuje się też Wodzisław Śląski do przybrania letniej szaty. A wszystko za sprawą Służb Komunalnych Miasta, które już praktycznie zakończyły letnią obsadę roślinności w naszym mieście.

Zajrzyj do PIT podczas święta miasta

Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do odwiedzin podczas 47. Dni Wodzisławia Śląskiego w dniach 17-19.06.2016. W tym terminie Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do odwiedzin w godzinach: piątek (17.06) 12:00 - 14:00 sobota (18.06) 14:00 - 19:00 niedziela (19.06) 14:00 - 18:00.

Strażacy ponownie dali radę!

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze oraz festyn rodzinny to już kolejna impreza, która w ten weekend odbyła się w naszym mieście. Tym razem na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji stanęli strażacy nie tylko Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Co słychać w Straży Miejskiej?

284 – tyle razy strażnicy miejscy z Wodzisławia Śląskiego interweniowali w okresie od 12 maja do 7 czerwca. Jakie były główne zadania funkcjonariuszy? Tego dowiecie się, zapoznając się z poniższym sprawozdaniem.

Dni Miasta z Sarsą

Któż nie zna utworu „Naucz mnie”… Piosenka Sarsy, a właściwie Marty Markiewicz, stała się przebojem i była notowana na szczytach wielu radiowych list przebojów.