UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Akcja Lato 2022. Sprawdź program wydarzeń

Akcja Lato 2022 to cykl ciekawych imprez organizowanych w Wodzisławiu Śląskim dla dzieci oraz dorosłych w okresie wakacyjnym. Sprawdźcie w artykule ofertę lipcowych i sierpniowych wydarzeń, które przygotowały dla mieszkańców miejskie jednostki.

W sobotę obchody włączenia Górnego Śląska do Polski

Wystawa sprzętu wojskowego, przemarsz grup rekonstrukcyjnych przez replikę Bramy Wolności, a także koncerty z udziałem gwiazd polskiej muzyki - to główne elementy uroczystych obchodów 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski, które zaplanowano na 2 lipca na wodzisławskim Rynku. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym w ramach Programu Niepodległa na lata 2017-2022. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

W sobotę California na „Trzech Wzgórzach”

Festiwal Górnej Odry to wydarzenie pełne zabawy, uśmiechu, sportu, odpoczynku i wakacyjnego klimatu, czyli wszystkiego tego, co możesz zaznać w Krainie Górnej Odry. Jak to będzie wyglądać w Wodzisławiu Śląskim? Towarzyszyć nam będzie nie tylko polska sielanka, ale także kalifornijski klimat i pełne zabawy strefy zabaw dla dzieci! Impreza główna odbędzie się w sobotę, 25 czerwca w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

25 czerwca California na „Trzech Wzgórzach”

Pierwszy wakacyjny weekend w Wodzisławiu Śląskim zapowiada się wyśmienicie, a to m.in. za sprawą imprezy, która będzie miała miejsce w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Festiwal Górnej Odry to wydarzenie pełne zabawy, uśmiechu, sportu, odpoczynku i wakacyjnego klimatu, czyli wszystkiego tego, co możesz zaznać w Krainie Górnej Odry. Jak to będzie wyglądać w Wodzisławiu Śląskim? Towarzyszyć nam będzie nie tylko polska sielanka, ale także kalifornijski klimat i pełne zabawy strefy zabaw dla dzieci!

100-lecie przyłączenia Górnego Śląska do Polski

W tym roku świętujemy setną rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski. W czerwcu i lipcu 1922 roku mieszkańcy naszego regionu witali polskie oddziały we wszystkich przyznanych Polsce powiatach górnośląskiego obszaru plebiscytowego. Uroczyste obchody tego wydarzenia odbędą się 2 lipca na wodzisławska Rynku.

Przypominamy o zamknięciu odcinka ul. Młodzieżowej

Przypominamy, że w poniedziałek, 6 czerwca o godzinie 11:00 na przebudowywanej drodze wojewódzkiej 936 w Wodzisławiu Śląskim wprowadzony został kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu. Polega on na całkowitym zamknięciu dla ruchu kołowego odcinka ul. Młodzieżowej (DW 936) od skrzyżowania z ul. Oraczy do skrzyżowania z ul. ks. Edmunda Szwedy.