UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Jutro Wodzisławski Ekobazar

W sobotę, 22 stycznia od godz. 9:00 na Wodzisławskim Ekobazarze będzie można nabyć od lokalnych wystawców nie tylko ekologiczne produkty, ale również rękodzieło.

Wyniki przeprowadzonej analizy parkingowej w mieście

Zagospodarowanie przestrzeni parkingowych jest istotnym elementem, który wpływa nie tylko na rozwój miasta, ale także na życie codzienne kierowców oraz mieszkańców. Na zlecenie miasta opracowywana była analiza parkingowa dotycząca wybranych obszarów miasta (dzielnic Stare Miasto, Nowe Miasto i Trzy Wzgórza), której wyniki właśnie poznaliśmy.

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie prestiżowej nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

Nie radzisz sobie z agresją? Możesz skorzystać z pomocy

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim zaprasza do uczestnictwa w zajęciach z zakresu kontroli agresji, rozwiązywania konfliktów, technik samokontroli, odpoczynku i relaksacji. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Organizujesz wydarzenie? Zgłoś je do miesięcznego plakatu

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Ponadto specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.

W sobotę zrób zakupy na Ekobazarze

Po grudniowej przerwie na wodzisławski Rynek powraca Ekobazar. W sobotę, 8 stycznia od godz. 9:00 ponownie będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód, to tylko niektóre z nich.