Wiadomości

Konferencja pn. Oblicza depresji

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla" zaprasza na konferencję pn. Oblicza depresji. Spotkanie odbędzie się 26 lutego o godzinie 10:00, przy ulicy Czyżowickiej 29 b w Wodzisławiu Śląskim. Więcej szczegółów na plakacie.

Bezpieczny system informatyczny w wodzisławskich szkołach

Internet to obszar, w którym młodzi ludzie, jak również dorośli narażeni są na wiele niebezpieczeństw. W trosce o bezpieczeństwo dzieci przed m.in. niepożądanymi treściami Wydział Informatyki wodzisławskiego magistratu zaczął wdrażać prace zabezpieczające system informatyczny w wodzisławskich szkołach.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Miasta partnerskie Wodzisławia Śląskiego

Współpraca międzynarodowa Wodzisławia Śląskiego rozwija się na wielu płaszczyznach. Partnerstwo z innymi zagranicznymi miastami jest jednym z nich. Na czym polega taka współpraca? Jakie miasta są miastami partnerskimi Wodzisławia Śląskiego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Zgłoś kandydata do nagrody Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta rokrocznie towarzyszy wręczenie prestiżowej wodzisławskiej nagrody - Złotego Wawrzyna. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tej nagrody.