Wiadomości

Zmiana dwóch dat w Cyklu Sobotnich Wycieczek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum" w Wodzisławiu Śląskim informuje, że zmianie uległy daty dwóch wycieczek, które odbywają się w ramach Cyklu Sobotnich Wycieczek. Mowa o wyjazdach w Góry Świętokrzyskie oraz Beskid Makowski.

Zrób zakupy na sobotnim Ekobazarze

W sobotę od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców na Wodzisławskim Ekobazarze. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, a którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.

Uczciliśmy Święto Policji

17 lipca w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz medale i odznaczenia. To clou Święta Policji, które obchodzili funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Będziemy promować miasto na targach w Pszczynie

27 i 28 lipca pracownicy Urzędu Miasta wezmą udział w Plenerowych Targach Turystycznych w Pszczynie, podczas których promować będą atrakcje, zabytki i ofertę kulturalną i sportowo-rekreacyjną Wodzisławia Śląskiego. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" to hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia.

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" przekazał informację, że Kryta Pływalnia "MANTA" będzie nieczynna do 28 lipca br. Basen będzie zamknięty ze względu na zaplanowaną przerwę technologiczną.

Mogiłę Ofiar Marszu Śmierci czeka remont. Trwa przetarg

Pod koniec kwietnia miasto podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania polegającego na remoncie grobu zbiorowego wojennego 44 więźniów KL Auschwitz-Birkenau, który znajduje się przy ul. Ofiar Oświęcimskich, otrzymując niemal 300 tys. zł dofinansowania. Wykonano już kosztorys i dokumentację techniczną dla tej inwestycji oraz ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę wspomnianego remontu. Termin składania ofert upływa 26 lipca o godz. 8:00.

10 sierpnia Święto patrona miasta św. Wawrzyńca

Na 10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Z tej okazji w mieście odbędzie się Święto patrona miasta św. Wawrzyńca, w ramach którego mieszkańcy będą mogli m.in. wysłuchać koncertu w wykonaniu Silesian Chamber Choir "Ad libitum" w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim.