UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Sobotnie obchody Dni Miasta na Rynku

51. Dni Wodzisławia Śląskiego zbliżają się wielkimi krokami. Od 10 do 12 czerwca świętować będziemy w różnych lokalizacjach miasta. Stadion opanują gwiazdy muzyki rozrywkowej, ale atrakcji nie zabraknie także na Rynku. Sprawdźcie, co konkretnie będzie się tam działo w sobotę, 11 czerwca.

Dziś PSZOK będzie nieczynny

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim informują, że dziś, tj. 19 maja br. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Marklowickiej 21 F będzie nieczynny dla klientów. Utrudnienia są związane z awarią w dostawie energii elektrycznej, co uniemożliwia przyjmowanie (ważenie) odpadów komunalnych oraz dokonywania ewentualnych płatności.

Konkurs na muzealną maskotkę

Lubicie rysować? Malować? Macie wiele pomysłów, którymi chcielibyście podzielić się ze światem? Muzeum w Wodzisławiu Śląskim ma dla wodzisławian propozycję. Przypominamy, że latem zostanie ponownie otwarty pałac Dietrichsteinów, w którym od ponad pięćdziesięciu lat mieści się siedziba Muzeum.

Organizujesz wydarzenie? Zgłoś je do miesięcznego plakatu

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Ponadto specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.