UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem - kolor niebieski. W tym roku obchody tego wydarzenia przenoszą się do internetu. Wodzisławski magistrat włącza się w obchody on-line i nie tylko. Sprawdźcie w artykule.

Stanowisko ŚZGiP ws. przesunięcia terminu wyborów

Śląski Związek Gmin i Powiatów, którego członkiem jest Wodzisław Śląski, apeluje o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP. Samorządowcy są zgodni, że ich przeprowadzenie wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa, to wielkie ryzyko dla życia i zdrowia mieszkańców.

"Eko poranek na Rynku" - odwołany

W związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii i zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, wydarzenie pn. "Eko poranek na Rynku" zostaje odwołany.

"Wodzisław Śląski zza okna" - konkurs fotograficzny

"Wodzisław Śląski zza okna" to konkurs skierowany do wszystkich miłośników fotografii oraz tych, którzy z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa postanowili pozostać w swoich domach i mieszkaniach, i tym samym włączyć się w akcję #zostańwdomu. O zasadach udziału w konkursie i nagrodach przeczytacie w artykule.

Prace konserwacyjne i pielęgnacyjne MOSiR "CENTRUM"

Z uwagi na stan epidemii koronawirusa wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne zostały zamknięte do odwołania. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacyjnego "CENTRUM" wykorzystują ten czas na przeprowadzenie prac konserwacyjnych i pielęgnacyjnych na swoich obiektach.