UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Obchodzimy 76. rocznicę Marszu Śmierci

W tym tygodniu obchodzimy 76. rocznicę Marszu Śmierci. Z powodu pandemii koronawirusa oraz zakazu zgromadzeń tegoroczne obchody upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 r. miały skromny i kameralny charakter.

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.

16 stycznia odbierz miejski kalendarz

W sobotę, 16 stycznia będzie ostatnia okazja do nabycia miejskiego kalendarza. Od godziny 10 na Rynku na mieszkańców będą czekać pracownicy Urzędu Miasta. Liczba kalendarzy jest ograniczona, dlatego zachęcamy do odwiedzania stoiska już od wskazanego momentu.

Lokal gastronomiczny na dworcu do wynajęcia

Prezydent Wodzisławia Śląskiego ogłosił przetarg na najem lokalu usługowego z przeznaczeniem na cele gastronomiczne. Lokal mieści się na zrewitalizowanym w ostatnich latach wodzisławskim dworcu kolejowym.

Nieodpłatna pomoc prawna w 2021 roku

Mieszkańcy naszego miasta, którzy nie są w stanie ponieść kosztów płatnej pomocy prawnej, mogą skorzystać z darmowych porad. Jak i gdzie uzyskać nieodpłatną pomoc? Sprawdźcie w artykule.

Zdobądź miejski kalendarz

W sobotę, 8 stycznia będzie jeszcze jedna okazja do nabycia miejskiego kalendarza. Między godzinami 10 a 12 na Rynku i w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", w okolicy wypożyczalni sprzętu, na mieszkańców będą czekać pracownicy Urzędu Miasta.