Wiadomości

Przedsiębiorczość w Wodzisławiu Śląskim

Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką przedsiębiorczości w Wodzisławiu Śląskim. Poniżej można znaleźć wybrane informacje dotyczące m.in. rynku pracy w mieście, współpracy z sektorem biznesowym czy działalności Wodzisławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

"Wodzisław Śląski dla Niepodległej" - nagrody 11 listopada

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego prezydenta miasta Mieczysława Kiecy "Wodzisław Śląski dla Niepodległej" i wręczenie nagród ich autorom nastąpi już w niedzielę, 11 listopada na wodzisławskim Rynku podczas uroczystych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie już korzystają z WOCNiT

Ruszyły pierwsze zajęcia w nowo otwartym Wodzisławskim Oświatowym Centrum Nauki i Techniki, mieszczącym się w budynku wygaszanego Gimnazjum nr 2. Uczniowie brali już udział w lekcjach m.in. w nowoczesnych pracowniach mechatroniki, ceramicznej, chemiczno-fizycznej i sali sensorycznej.

Odeszła siostra Herma

Z bólem i ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. siostry Hermy, znanej wielu wodzisławianom. Helena Boncol zmarła w piątek, 2 listopada. Przez ponad 60 lat związana była z Wodzisławiem Śląskim.