Wiadomości

Festiwal Smaku w naszym mieście

Po raz pierwszy do Wodzisławia Śląskiego zawita najsmaczniejsze kulinarne wydarzenie w Polsce - Festiwal Smaku. Już od 27 do 31 stycznia najsmaczniejsze restauracje i najsłodsze kawiarnie w mieście będą serwowały swoje popisowe dania w festiwalowych cenach.

Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych". Z tej okazji urzędnicy wodzisławskiego magistratu rozdali mieszkańcom miejskie torby wielokrotnego użytku.

Ferie w mieście - sprawdź atrakcje

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się 13 stycznia i potrwają dwa tygodnie. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.

Przekaż 1% podatku dla powiatowych szpitali

Z uwagi na trwający okres rozliczeniowy PIT, Starostwo Powiatowe zachęcamy do przekazania swojego 1% podatku dla szpitali w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śl. (numer KRS 0000093395, cel szczegółowy: "Szpital w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach"). Środki pozyskane w ramach odpisu 1 % od podatku PIT gromadzone są na rachunku bankowym Stowarzyszenia Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia w Katowicach, z którym PPZOZ zawarł porozumienie o współpracy. To jednak nie jedyna możliwa forma wsparcia szpitali.

Zgłoś kandydata do nagrody Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta rokrocznie towarzyszy wręczenie prestiżowej wodzisławskiej nagrody - Złotego Wawrzyna. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tej nagrody.

Poznajcie firmę Gosław Sport Center

W 2012 roku na terenie Wodzisławia Śląskiego powstała jedna z pierwszych baz sportowo-rekreacyjnych. Celem stworzenia „Gosław Sport Center”, bo o tej firmie mowa, było otwarcie miejsca, do którego będą przychodziły całe rodziny, aby spędzić czas aktywnie, cieszyć się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i świetną kondycją fizyczną.