Wiadomości

Na Helu promowali Wodzisław Śląski i przedsiębiorców

Członkowie stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota Heer jeszcze w ostatnich dniach wakacji promowali na Pomorzu Wodzisław Śląski i tutejszych przedsiębiorców. Wodzisławscy miłośnicy historii brali udział w popularnym D-Day Hel 2017.

#tworzyMYwodzisław: Grzegorz Meisel

Najważniejsze, by temu, co się robi, towarzyszyła pasja – przekonuje Grzegorz Meisel, wodzisławski przedsiębiorca, miłośnik fotografii, dobrej literatury i muzyki oraz bohater kolejnej odsłony jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

16-latek rażony paralizatorem - interwencja Straży Miejskiej

W środę, ok. godz. 18:50, pracownica Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" zgłosiła Straży Miejskiej, że na terenie RPR znajdują się dzieci, w wieku ok. 11-15 lat, będące w posiadaniu paralizatora. Dyżurny Straży przekazał zgłoszenie Policji, a także wysłał na miejsce patrol strażników.

Stanowisko ŚZGiP po ostatnim posiedzeniu Zarządu

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, które odbyło się 31 sierpnia w Żywcu poruszono kwestie dot. m.in. zmian ustawy o gospodarce nieruchomościami. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.

Bezpłatna konferencja „Przedsiębiorcy dla przedsiębiorców”

W związku z organizacją od 11 do 15 września Tygodnia Przedsiębiorcy w ZUS, Oddział ZUS w Rybniku wspólnie z Wydziałem Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a dokładniej filią w Rybniku, organizuje bezpłatną konferencję dla wyższej kadry menadżerskiej - „Przedsiębiorcy dla przedsiębiorców”.

#tworzyMYwodzisław: Hanna Goszyc-Góreczna

Pisanie od zawsze było jej pasją. Ostatni tomik poetycki był ziszczeniem jej marzeń. Wydała go głównie dla siebie i w większości rozdała. I choć przez kilka ostatnich lat jej poetycka aktywność nie była już taka jak kiedyś, Hanna Goszyc-Góreczna deklaruje, że właśnie to jej w duszy gra. Zapraszamy do przeczytania artykułu o kolejnej bohaterce jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Cichy bohater tamtych lat

O pasji i zamiłowaniu do historii miasta Władysława Szymury pisaliśmy niejednokrotnie. Ludzie chętnie opowiadali mu swoje dzieje, dzięki czemu zdobył mnóstwo informacji i wysłuchał wielu ciekawych opowieści. Jedną z nich jest historia Karola Zbieszczyka.

Rodzinny Festyn Integracyjny na "Trzech Wzgórzach"

To kolejna impreza dla wodzisławskich rodzin. Prezydent Mieczysław Kieca i Fundacja Wspólnota Dobrej Woli zapraszają na Rodzinny Festyn Integracyjny, który 9 września odbędzie się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".