Wiadomości

21 kwietnia idź na wybory i wybierz prezydenta miasta

21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów. Wodzisławianie wybiorą prezydenta miasta, który będzie przedstawicielem władzy wykonawczej. Nie zapominajmy, że możliwość głosowania jest przywilejem. Dzięki niemu mamy wpływ na kształtowanie przyszłości naszego społeczeństwa, naszego miasta i regionu. Idź na wybory, Twój głos ma znaczenie.

Zrób zakupy na sobotnim Ekobazarze

W sobotę od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców na Wodzisławskim Ekobazarze. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Za nami debata prezydencka

18 kwietnia w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury odbyła się debata pomiędzy kandydatami na urząd prezydenta naszego miasta. Organizatorem wydarzenia były Nowiny Wodzisławskie.

Wodzik w PP6

12 kwietnia Wodzik- maskotka miasta odwiedził Publiczne Przedszkole nr 6. Spotkanie odbyło się w ramach organizowanego przez przedszkole Powiatowego Konkursu Plastycznego pt.: „Wodzisław Śląski oczami dziecka” oraz podsumowania innowacji pedagogicznej pt.: „Legendy polskie”- (realizowanej w grupie „starszaków” przez ostatnie dwa lata).

Święto Konstytucji 3 Maja. Weź udział w obchodach

3 maja będziemy obchodzić 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która przywróciła Polakom nadzieję i poczucie odpowiedzialności za swój kraj. Jak co roku w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające ten ważny moment, w którym narodziło się nowoczesne państwo polskie.