UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Nowe godziny otwarcia Pałacu Dietrichsteinów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających, wodzisławski Pałac Dietrichsteinów zmienia godziny otwarcia w niedzielne popołudnia. Od najbliższej niedzieli, 2 października ta niekwestionowana perełka polskiego klasycyzmu będzie czynna w godz. 12:00-18:00. Wstęp na wystawy, w tym także do „SOWY”, czyli Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, pozostaje bezpłatny.

W sobotę ostatni wrześniowy Ekobazar

W sobotę, 24 września od godz. 9:00 będzie można nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich.

Komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Do 30 września możesz odwiedzić Basztę

W niedzielę, 18 lipca 2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie Baszty Rycerskiej na historycznym Grodzisku. Wieża Romantyczna, prawdziwy skarb wodzisławskiej ziemi, odzyskała dawny blask, dzięki czemu turyści ponownie mogą korzystać z tej atrakcji miasta. Tegoroczny sezon dobiega końca, a wstęp na wieżę widokową zabytku będzie możliwy jedynie do piątku, 30 września. Jest to więc ostatnia szansa, aby wybrać się do tego klimatycznego miejsca.

Kapela ZPiT Vladislavia poszukuje muzyków

Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia" działający w Wodzisławskim Centrum Kultury chętnie przyjmie muzyków do swojej kapeli. Wśród dotychczasowego składu jest młodzież licealna oraz studenci grających na instrumentach dętych i smyczkowych. Członkostwo w kapeli jest bezpłatne. Grupę prowadzi pani Katarzyna Nochcińska.

Wypełnij ankietę dot. oszczędzania energii w mieście

Na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego administracja rządowa i samorządowa jest zobowiązana do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. od 1 października 2022 roku. Drodzy Wodzisławianie, Wasze zdanie jest dla nas niezwykle istotne. Wspólnie z Wami chcemy znaleźć najlepsze rozwiązania, które pozwolą nam obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej.

Gramy dla małego Mikołajka

Formacja z czołówki polskiej sceny alternatywnej – Sorry Boys postanowiła wesprzeć starania o zebranie prawie 10 mln zł na najdroższy lek świata dla Mikołaja Kubali z Wodzisławia Śląskiego. Już 23 września zespół wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Zgłoś wydarzenie do plakatu miesięcznego

Miasto o wydarzeniach odbywających się w Wodzisławiu Śląskim właściwie codziennie informuje mieszkańców m.in. za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta w portalu Facebook. Ponadto specjalne harmonogramy wydarzeń na kolejne dni i tygodnie udostępniane są także na tablicach na przystankach autobusowych.