Wiadomości

Zgłoś swojego kandydata do Złotego Wawrzyna

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta towarzyszy wręczenie nagrody Złotego Wawrzyna. Kto zostanie laureatem tegorocznej statuetki? Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja br.

Przypominamy, że wody deszczowe to nie ścieki

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim przypomina, że zabronione jest się wprowadzanie wód opadowych i roztopowych oraz wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej jak również odprowadzanie wód opadowych w czasie burzy do kanalizacji sanitarnej poprzez otwieranie studzienek kanalizacyjnych znajdujących się na posesjach.

Pomoc dla Ukrainy: Europejska Pula Talentów

Jesteś osobą z Ukrainy, która opuściła swój kraj z powodu wojny i jesteś objęta/objęty ochroną czasową? Jesteś polskim pracodawcą poszukującym pracowników z Ukrainy? Jeśli tak, to unijny projekt pilotażowy „EU Talent Pool - Pilot" jest dla Was.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni, przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Akcja zima: spędź ferie z miejskimi jednostkami

Tegoroczne ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczęły się w poniedziałek, 16 stycznia. Jak co roku wodzisławskie jednostki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście. Sprawdź harmonogram na najbliższe dni.

Bal przebierańców dla dzieci i rodziców

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na Bal Przebierańców dla rodziców i dzieci z całego miasta, który odbędzie się w sobotę, 4 lutego 2023 roku o godz. 16:00.