Wiadomości

Nie masz planu na piątek? Zagraj w planszówki

Brakuje ci pomysłu jak spędzić piątkowe popołudnie? A może po prostu chcesz spędzić kilka godzin z przyjaciółmi, rodziną lub w gronie jeszcze nieznanych Ci ludzi? Mamy na to idealne rozwiązanie. W każdy piątek na wodzisławskim Dworcu Kolejowym odbywa się wydarzenie pn. „Pociąg do gier”, które na pewno urozmaici Ci początek weekendu. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, stając się ciekawą i angażującą rozrywką, dlatego warto wziąć udział w tym wydarzeniu. Start o godzinie 17:00.

Gdzie bezdomni mogą uzyskać pomoc?

Nawet najgorszą sytuację można rozwiązać. Gdzie w takim wypadku szukać pomocy? Do kogo się zgłosić? Pod jaki numer telefonu zadzwonić? Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim wraz z instytucjami działającymi na rzecz osób bezdomnych opracował informator, gdzie znajdują się odpowiedzi na powyższe pytania.

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Opady śniegu oraz coraz niższa temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

Weź udział w konkursie na stroik świąteczny

Nie ma Świąt Bożego Narodzenia w Wodzisławiu Śląskim bez konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Tradycyjnie, bo już po raz ósmy, zapraszamy mieszkańców naszego miasta do przygotowania dekoracji świątecznej i udziału w plebiscycie.

Świąteczna choinka stanęła na Rynku

Rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W sercu naszego miasta, na Rynku, stanęła choinka. W najbliższych dniach Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim będą ją przyozdabiać, dodając błyskotki, światełka i ozdoby.

Zaadoptuj Bobo z wodzisławskiego przytuliska

Rozważasz posiadanie zwierzaka? Jesteś gotów zapewnić mu miłość i dom? Jeśli tak, to zapraszamy do przytuliska prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt – Koty Psy i My. Bobo, to jeden z tych psiaków, który pragnie znaleźć rodzinę.