Wiadomości

Badania ankietowe GUS dot. podróży

W dniach od 2 do 20 lipca 2018 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach przeprowadzone są badania reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Miejsce idealne na rekreację

Skąd wzięła się nazwa Balaton? Kiedy rozpoczęła się budowa ośrodka wodnego i kiedy odbyła się pierwsza oficjalna impreza? O tym opowiada Piotr Hojka, historyk z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Obchody Święta Policji w WCK

12 lipca o godzinie 12:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Policji, które obfitowały w liczne gratulacje i słowa uznania dla wodzisławskich funkcjonariuszy.

Policjanci pilnują bezpieczeństwa na Balatonie

Wakacje w pełni, więc wodzisławscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, nie tylko prowadząc zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Kontrolują także akweny wodne pod kątem osób nietrzeźwych, zwracają również uwagę na parkingi, gdzie może dochodzić do incydentów związanych z pozostawieniem dzieci lub zwierząt w samochodzie.

Płacąc za parking, skorzystaj z wygodnej aplikacji

Brak drobnych, niedziałający parkomat, słabo widoczny druk na bilecie parkingowym. Przekroczony lub opłacony na zapas czas parkowania. Na pewno każdy kierowca parkujący w Strefie Płatnego Parkowania zna te problemy. Jest na to rozwiązanie.