UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wiadomości

Ruszyły e-wizyty w ZUS

Jeszcze do niedawna, aby załatwić sprawę w ZUS, trzeba było zrobić co najmniej kilka kroków. Teraz wystarczy kilka kliknięć. W trosce o bezpieczeństwo i czas klientów, ZUS wprowadził kolejne udogodnienie - wizyty online. E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem z placówki ZUS. Każdy ma możliwość zarezerwować wizytę w dogodnym dla siebie terminie.

"Szkoła dla rodziców" w innym terminie

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, w październiku nie rozpocznie się kolejna edycja "Szkoły dla rodziców", której organizatorem jest Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla".

ŚZGiP o projekcie ustawy antysuszowej

Projekt ustawy dotyczący inwestycji w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy znalazł się pod lupą samorządów lokalnych z województwa śląskiego. W przyjętym przez Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów stanowisku w tej sprawie pojawiło się kilka istotnych zastrzeżeń.

Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Przed weekendowym wypoczynkiem w naszym mieście warto zapoznać się z aktualną ofertą kulturalną. Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na najbliższe dni przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń organizowanych w Wodzisławiu Śląskim.

Inkubator pomysłów

Jak sprawić, by osoby z różnych powodów wykluczone z życia społecznego stały się jego uczestnikami? Jak wyrównywać szanse? Trwa nabór do Inkubatora pomysłów, gdzie można zgłaszać skuteczne rozwiązania.