Wiadomości

Darmowo rozlicz PIT i "Wspieraj lokalnie"

Miasto Wodzisław Śląski dołączyło do projektu "Wspieraj lokalnie", w ramach którego gwarantuje mieszkańcom dostosowany do ich potrzeb, innowacyjny program do rozliczania podatków PIXax.pl. Dzięki temu wodzisławianie mogą dokonywać darmowych rozliczeń PIT 2017/2018.

Świętowali złote gody

14 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i Marklowic, którzy sakramentalne tak powiedzieli sobie w 1967 roku, świętowali jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odznaczeni zostali medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP.

Czwartkowe Spotkania Social Media

Już 22 marca zawitają do Wodzisławia Śląskiego „Czwartkowe Spotkania Social Media”. Gościem pierwszego będzie Filip Kasprzyk, który podpowie czy lepiej postawić na Facebook, Instagram, czy może na oba portale społecznościowe. Zapraszamy na 18:00 do Pilsner Pub.

Niemiecki zespół na Dniach Miasta

W czerwcu, w naszym mieście wystąpi niemiecki zespół muzyczny - Face Meets Voice A Milli Vanilli Expierience. Zagraniczna gwiazda dołącza właśnie do line-upu 49. Dni Wodzisławia Śląskiego - Lato #naMAXXXa.

99. urodziny Marty Wilk-Kelmer

Pięknego wieku doczekała Marta Wilk-Kelmer, która świętowała 99. rocznicę urodzin. Solenizantka do Wodzisławia Śląskiego przeprowadziła się kilkanaście lat temu z Bystrzycy Kłodzkiej. – Tam mąż pracował w fabryce mebli, a ja pracowałam w przedszkolu i w szpitalu, gdzie prowadziłam magazyn – wspomina jubilatka. – Nie był to łatwe czasy. Nie miałam za bardzo możliwości, by rozwijać swoje zainteresowania – dodaje.

Poinformuj miasto o swoim wydarzeniu

Co piątek na facebookowej stronie Miasto Wodzisław Śląski ukazują się cykliczne posty "Co, gdzie, kiedy?", informujące o najważniejszych wydarzeniach zaplanowanych na nadchodzący weekend. Każdy, kto w piątek, sobotę lub niedzielę planuje w Wodzisławiu Śląskim koncert, turniej, wystawę czy innego rodzaju imprezę i chciałby poinformować o tym mieszkańców, może się z nami skontaktować.

Kolejne badania próbek wody - sprawdź, co pijesz

Woda, którą wodzisławianie piją i używają do codziennych celów, regularnie poddawana jest badaniom, aby ustalić czy jej jakość jest odpowiednia do spożycia. Sprawdźcie, z których punktów ostatnio zostały pobrane próbki.