Wiadomości

100 - lecie Powstań Śląskich

Sto lat temu, w sierpniu 1919 roku rozpoczęła się powstańcza walka o powrót ziem Górnego Śląska do Polski. By oddać hołd bohaterom sprzed lat, Sejm ustanowił trwający rok Rokiem Powstań Śląskich. Tematykę minionych wydarzeń przybliża historyk Piotr Hojka z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Nowy termin zapisów na zajecia akrobatyczne w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury od września startują nowe zajęcia akrobatyczne Akrobreak adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Zajęcia prowadzić będzie najlepszy b-boy w Polsce Marcin Kost. Termin zapisów uległ zmianie, zapoznaj się ze szczegółami.

Twój pies może tu zaszaleć

Zapraszamy ze swoimi pupilami do skorzystania w naszym mieście z wybiegów dla psów. Miejsca, gdzie zwierzęta mogą się wyszaleć znajdują się na terenie Parku Rozrywki Trzy Wzgórza, ulicy Rybnickiej i osiedlu Staszica.

Złoty Wawrzyn dla Kazimierza Cichego

10 sierpnia przypada dzień świętego Wawrzyńca - diakona, męczennika i patrona Wodzisławia Śląskiego. Obchodom święta rokrocznie towarzyszy wręczenie prestiżowej wodzisławskiej nagrody - Złotego Wawrzyna. Nagroda przyznawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju miasta i tworzenie wspólnego dobra. Honorowane są nią osoby, które swoją pracą i działalnością przysłużyły się miastu.

Zapraszamy na Wodzisławski Ekobazar

Wodzisławianie zwracają coraz większa uwagę na to co, kiedy i ile jeść, by zachować dobre zdrowie. Rezygnują z plastikowych toreb, segregują śmieci. Dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia mamy dobre wieści. Od września br. na wodzisławskim rynku odbywać się będzie "Wodzisławski Ekobazar".

Bonifikata od opłaty jednorazowej

Wraz z wejściem w życie uchwały Rady Miasta w sprawie ustalenia wysokości i warunków udzielania bonifikaty od opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących własność miasta Wodzisławia Śląskiego w prawo własności tych gruntów, została ustalona bonifikata w wysokości 60% i 50%.