Urząd

Co na kolejnej sesji Rady Miejskiej?

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXV sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się 7 grudnia - początek o godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

Prezydent ogłasza konkurs na stroik świąteczny

Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie - wspólna wigilia z mieszkańcami, coraz bliżej. Podobnie, jak w zeszłym roku, prezydent Mieczysław Kieca ogłasza konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny.

70 lat Urzędu Stanu Cywilnego

W tym roku razem z wszystkimi pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego świętujemy jubileusz 70-lecia wprowadzenia jednolitej rejestracji stanu cywilnego w Polsce. Oficjalne obchody w wodzisławskim USC odbyły się w piątek, 25 listopada.

Porządek obrad XXIV sesji Rady Miejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXIV sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się 21 listopada - początek godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

Ankieta ws. podziału dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka

Od 31 października do 14 listopada każdy pełnoletni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego może wziąć udział w organizowanych przez miasto konsultacjach ws. podziału dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka i utworzenia dzielnicy Turzyczka. Konsultacje są realizowane poprzez udostępnienie ankiet konsultacyjnych, między innymi na naszej stronie internetowej.

Porządek obrad XXIII sesji Rady Miejskiej

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXIII sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się 25 października - początek godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

Zmiany w polityce mieszkaniowej

Od stycznia 2017 roku mieszkańcy miejskich zasobów lokalowych muszą liczyć się z podwyżką czynszów za użytkowanie mieszkań. To pierwsza podwyżka od pięciu lat. Uchwała dotycząca "Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2015-2019" została ogłoszona już w Wojewódzkim Dzienniku Urzędowym.

Rekrutacja w Wydziale Informatyki

Wydział Informatyki – Miejskie Centrum Przetwarzania Danych Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego poszukuje pracownika na stanowisko inspektora. Na dokumenty aplikacyjne Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta czeka do 17 października.