Urząd

Prezydent ogłosił konkurs na stroik świąteczny

Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie - wspólna wigilia z mieszkańcami, coraz bliżej. Podobnie, jak w zeszłym roku, prezydent Mieczysław Kieca ogłosił konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny.

Mamy umowę partnerską z armeńskim Artik

W poniedziałek, 4 grudnia zakończyła się 6-dniowa wizyta armeńskiej delegacji w Wodzisławiu Śląskim. Głównym punktem wizyty przedstawicieli położonego w zachodniej części Armenii Artik było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy miastami. Stało się to podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Dziś spotkanie prezydenta z mieszkańcami Zawady

Co roku prezydent miasta Mieczysław Kieca odbywa cykl spotkań z mieszkańcami. Tegoroczne zaplanowano na listopad. Wodzisławianie mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach w każdej dzielnicy. Dziś odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Zawady. Zapraszamy wszystkich do udziału.

Debata nt. poprawy jakości powietrza w Polsce

Z inicjatywy marszałka Stanisława Karczewskiego w Senacie, 23 listopada 2017 r., odbyła się konferencja „Współpraca administracji rządowej i samorządowej – niezbędne narzędzie poprawy jakości powietrza w Polsce”. W debacie wzięli udział prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz jego zastępca Dariusz Szymczak. Celem spotkania było uruchomienie debaty publicznej dotyczącej optymalnych metod połączenia wysiłków władzy ustawodawczej, administracji rządowej oraz administracji samorządowej na rzecz aktywnego zwalczania zanieczyszczenia powietrza. Problem jest pilny. Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że z powodu smogu co roku umiera przedwcześnie 50 tys. Polaków.

Dziś spotkanie prezydenta z mieszkańcami Starego Miasta

Co roku prezydent miasta Mieczysław Kieca odbywa cykl spotkań z mieszkańcami. Tegoroczne zaplanowano na listopad. Wodzisławianie mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach w każdej dzielnicy. Dziś odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Starego Miasta. Zapraszamy wszystkich do udziału.

Dziś spotkanie prezydenta z mieszkańcami Nowego Miasta

Co roku prezydent miasta Mieczysław Kieca odbywa cykl spotkań z mieszkańcami. Tegoroczne zaplanowano na listopad. Wodzisławianie mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach w każdej dzielnicy. Dziś odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Nowego Miasta. Zapraszamy wszystkich do udziału.