Urząd

Pomożemy poszkodowanym przez nawałnice

W nawałnicy, która przeszła nad Polską w pierwszej połowie sierpnia, najbardziej ucierpiały gminy w województwie pomorskim. Ogrom zniszczeń jest porażający. Prezydent miasta Mieczysław Kieca postanowił skierować pod obrady Rady Miejskiej projekt uchwały, na mocy której będziemy mogli wesprzeć finansowo jedną z pomorskich gmin.

Nowe, perspektywiczne partnerstwo?

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej prezydent miasta Mieczysław Kieca kieruje uchwałę, poprzez rozważenie której wodzisławscy radni zdecydują, czy miasto Wodzisław Śląski zyska nowego partnera. Może się nim stać położone w zachodniej części Armenii miasto Artik.

Insygnia miejskie uwolnione - o co chodzi?

Na wniosek prezydenta miasta Mieczysława Kiecy i za zgodą Rady Miejskiej przyjęta została nowa uchwała ws. zasad używania herbu, flagi i hejnału miasta. Tym samym przestała obowiązywać uchwała z grudnia 2009 r. Symboliczne jest, że zakładająca tzw. "uwolnienie" insygniów miejskich zmiana została dokonana w roku, w którym obchodzimy jubileusz 760-lecia istnienia Wodzisławia Śląskiego.

Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie

Obowiązująca „ustawa dekomunizacyjna” zobowiązuje miasto do zmiany dwóch nazw w mieście. Zmianie podlega nazwa osiedla XXX-lecia PRL oraz ulicy Armii Ludowej. W dostępnej przez cały lipiec ankiecie konsultacyjnej zapytaliśmy mieszkańców powyższych lokalizacji o ich propozycje nowych nazw. Z taką inicjatywą, wsłuchując się w głosy wodzisławian, wyszedł prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Projekt uchwały dot. małej architektury i reklamy do wglądu

Prezydent miasta Mieczysław Kieca poinformował o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały określającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Nowy nabór w Straży Miejskiej

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pracownika na stanowisko aplikanta. Na dokumenty aplikacyjne Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta czeka do 26 czerwca.