Urząd

Świętujesz jubileusz? Zgłoś się do USC

Urząd Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim zaprasza do kontaktu wszystkie wodzisławskie pary, które w tym roku obchodzić będą 55. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Nowy nabór na referenta w UM

Do 15 lipca zainteresowani pracą w Wydziale Spraw Obywatelskich powinni dostarczyć do Biura Obsługi Klienta swoje dokumenty aplikacyjne. Tym razem miasto poszukuje osoby na stanowisko referenta.

Dobry Start

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca do składania przez internet wniosków o przyznanie świadczenia Dobry Start. Rządowy program zakłada 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. To świadczenie również przyznawane jest bez względu na dochód.

Zmienione godziny otwarcia Urzędu

Od kilku dni niemal w całym kraju utrzymują się wysokie temperatury. Obecnie ostrzeżenia IMGW dotyczące upałów obowiązują na terenie kilkunastu regionów. Temperatura sięga nawet 33 stopni Celsjusza. Z uwagi na trudne warunki wiele urzędów w Polsce podejmuje decyzje o skróceniu czasu pracy. Zmienione godziny otwarcia wprowadzone zostały również w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim.