Urząd

Nabór na dwa stanowiska w Straży Miejskiej

Straż Miejska w Wodzisławiu Śląskim poszukuje pracowników na stanowiska dwóch aplikantów w Wydziale Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego. Na dokumenty aplikacyjne Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta czeka do 9 czerwca br.

W środę kolejna sesja Rady Miejskiej

W środę, 31 maja br. w sali nr 202 Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego odbędzie się kolejna, LX sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich do oglądania sesji za pośrednictwem serwisu "eSesja.tv".

Wybory ławników. Zgłoszenia do 30 czerwca

Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego informuje, że 1 stycznia 2024 roku rozpocznie się nowa kadencja ławników. W związku z tym do 30 czerwca 2023 roku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na wspomniane stanowiska.

Reorganizacja w wodzisławskim Urzędzie Miasta

W czwartek, 1 czerwca br. w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego nastąpi reorganizacja. Zmieniony regulamin organizacyjny wodzisławskiego magistratu zakłada utworzenie nowej komórki - Biura Gospodarowania Odpadami.

Jakim środkami dysponują Rady Dzielnicy?

Wodzisław Śląski podzielony jest na dziewięć dzielnic, których zadaniem jest wspieranie miasta w różnego rodzaju działaniach, które mają poprawić jakość życia mieszkańców. Rady Dzielnicy mają do dyspozycji środki, które przeznaczane są głównie na drobne prace remontowo-modernizacyjne. W tym roku jednostki pomocnicze mają do podziału milion złotych.