UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Urząd

Koordynator ds. dostępności poszukiwany!

Jeśli poszukujesz pracy, jeśli jesteś osobą komunikatywną, potrafiącą wsłuchać się w ludzi i ich problemy, dostrzegającą potrzeby osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie - weź udział w naborze na stanowisko inspektora koordynatora ds. dostępności w Biurze Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Zostań partnerem programu "Rodzina 3+"

Prowadzicie działalność gospodarczą? Chcielibyście przystąpić do naszego programu i razem z nami wspierać wodzisławskie rodziny? "Rodzina 3+" to program, który daje rodzinom wielodzietnym wiele zniżek, nie tylko na terenie Wodzisławia Śląskiego. Aczkolwiek, skierowany jest on wyłącznie do rodzin zamieszkałych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego.

30 lat Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim

8 marca 1990 r. Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, która dała społecznościom lokalnym możliwość stanowienia o sobie i zaspokajania najważniejszych potrzeb. Dla realizacji tych celów, polskie prawo umożliwiło tworzenie straży miejskich.

Kolejna sesja Rady Miejskiej

W środę, 26 sierpnia w Urzędzie Miasta (sala nr 202) odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Początek o godz. 12:00.

Projekt budżetu miasta na 2021 rok - zgłoś wniosek

Wodzisławski magistrat rozpoczął prace nad projektem budżetu miasta Wodzisławia Śląskiego na 2021 rok. Między innymi mieszkańcy swoje uzasadnione wnioski, dotyczące realizacji zadań proponowanych do uwzględnienia w projekcie uchwały budżetowej, mogą zgłaszać do 21 sierpnia br.

Urząd Miasta otwarty od 3 sierpnia

Od poniedziałku, 3 sierpnia br., Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie ponownie otwarty dla klientów. Bezpośrednia obsługa interesantów będzie odbywać się wedle ściśle określonych zasad.

Urząd Miasta zamknięty od 23 lipca br.

Ze względu na stwierdzenie przypadku koronawirusa wśród pracowników Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim, informujemy, że od 23 lipca 2020 r. wodzisławski magistrat będzie nieczynny dla klientów. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego miasta i pracowników Urzędu.