UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Rozkład jazdy jak w dni nauki szkolnej od 3 września

Rozpoczyna się rok szkolny 2018/2019. Uroczysta inauguracja obędzie się w tym roku 3 września. Tym samym od tego właśnie dnia obowiązywał będzie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej jak w dni nauki szkolnej (od poniedziałku do piątku).

Przebudowa Kopernika: zmiany na linii A

Referat Dróg Wewnętrznych i Transportu przekazał, że w sobotę, 1 września odcinek drogi powiatowej nr 5005S - ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim będzie całkowicie zamknięty dla ruchu ze względu na prace remontowe.

Przebudowa Górniczej: zmiany na liniach A i B

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Powiatowy Zarząd Dróg, od 2 sierpnia planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową ul. Górniczej w Wodzisławiu Śląskim Na czas modernizacji drogi będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

Z Reggae Festiwalu wrócicie za darmo

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal to największa darmowa impreza reggae w Polsce. Od kilkunastu lat przyciąga do naszego miasta rzesze fanów jamajskich klimatów. W tym roku miasto ponownie zadbało o to, by osoby bawiące się na festiwalu mogły bezpłatnie wrócić do domów zmodyfikowanymi liniami komunikacji miejskiej.

Przebudowa ul. Czarnieckiego: objazd autobusów na linii B

Referat Zarządu Dróg Miejskich i Transportu poinformował, że w związku z planowanymi pracami związanymi z układaniem nawierzchni bitumicznej, zaplanowano zamknięcie dla ruchu pojazdów ul. Czarnieckiego od numeru 42 w okresie od 18 do 23 lipca. Wiąże się to z objazdem autobusów Komunikacji Miejskiej na linii B.

Kolejne kolejowe nowości

Wodzisławianie mogą korzystać nie tylko z większej liczby połączeń kolejowych na trasie Wodzisław Śląski-Rybnik. Dzięki zmienionemu, obowiązującemu od 10 czerwca rozkładowi jazdy, z miasta bezpośrednio można dojechać obecnie m.in. do Krakowa, Trójmiasta, Łeby czy Władysławowa.

Wspólny bilet kolejowo-autobusowy

Mamy już świetną ofertę połączeń kolejowych pomiędzy Wodzisławiem Śląskim i Rybnikiem. Teraz pracujemy nad wprowadzeniem wspólnego biletu okresowego na komunikację miejską oraz połączenia kolejowe w ramach szybkiej kolei miejskiej.