UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Zmiana rozkładu jazdy

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2 i zamknięciem placówek oświatowych w okresie od 16 marca do 25 marca informujemy, że Komunikacja Miejska w tym czasie będzie kursować według rozkładu jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej tj. (ferie, wakacje).

Zmiany na Piaskowej i Syrokomli

Od środy, 4 marca 2020 r. planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicach: Piaskowej i Władysława Syrokomli w Wodzisławiu Śląskim. Droga na odcinku objętym robotami na kilkanaście dni będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 7.00 do 17.00.

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Przed nami sezon zimowy. Możemy spodziewać się dni z ujemną temperaturą oraz opadami, które mogą utrudniać bezpieczne przemieszczanie się samochodami. Przypominamy listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg oraz wykaz dróg miejskich przeznaczonych do zimowego utrzymania przez SKM.

Ulica Jastrzębska otwarta dla dojazdu do firm

Trwa remont DW 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. Za remont odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Informujemy, że dojazd do firm, które znajdują się przy remontowanej ulicy, jest możliwy. Przedsiębiorcy zapraszają do korzystania z ich usług.

Rozkład jazdy autobusów podczas ferii

13 stycznia rozpoczną się ferie zimowe w województwie śląskim. Tym samym od tego właśnie dnia obowiązywał będzie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej jak w dni wolne od nauki szkolnej (od poniedziałku do piątku).