Transport

Bilet kolejowo-autobusowy na linii Wodzisław Śl.-Rybnik

Świetna oferta połączeń kolejowych pomiędzy Wodzisławiem Śląskim i Rybnikiem została wzbogacona i uatrakcyjniona o wprowadzenie wspólnego biletu okresowego na komunikację miejską oraz połączenia kolejowe w ramach szybkiej kolei miejskiej.

Centrum Przesiadkowe - czasowa organizacja ruchu

Firma budowlana realizująca w naszym mieście budowę Centrum Przesiadkowego poinformowała, że na 5 listopada, na godz. 10:00 zaplanowano wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z DK78 (rondo Karviny).

1 listopada: organizacja ruchu, autobusy miejskie

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, częstszymi wizytami na cmentarzach i zwiększonym ruchem w ich okolicach zachęcamy do zapoznania się z informacjami odnośnie do kursowania autobusów komunikacji miejskiej i zmian organizacji ruchu.

Zmiany na liniach A i D1 po przebudowie Górniczej

W związku z zakończeniem prac związanych z przebudową ul. Górniczej w Wodzisławiu Śląskim została przywrócona pierwotna organizacja ruchu. Od Komendy Powiatowej Policji w kierunku ul. Pszowskiej ruch odbywa się w dwóch kierunkach.

Darmowa Komunikacja Miejska w Dniu bez Samochodu

W sobotę, 22 września na świecie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele zarejestrowanych pojazdów mechanicznych będą mogli bezpłatnie skorzystać z Komunikacji Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Dołożone kursy na linii B

Od 1 września na linii B Komunikacji Miejskiej funkcjonują zmiany. Mieszkańcy mogą korzystać z większej liczby kursów autobusowych.

Rozkład jazdy jak w dni nauki szkolnej od 3 września

Rozpoczyna się rok szkolny 2018/2019. Uroczysta inauguracja obędzie się w tym roku 3 września. Tym samym od tego właśnie dnia obowiązywał będzie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej jak w dni nauki szkolnej (od poniedziałku do piątku).

Przebudowa Kopernika: zmiany na linii A

Referat Dróg Wewnętrznych i Transportu przekazał, że w sobotę, 1 września odcinek drogi powiatowej nr 5005S - ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim będzie całkowicie zamknięty dla ruchu ze względu na prace remontowe.