Transport

Służby walczą ze śniegiem na drogach

Intensywne opady śniegu spowodowały bardzo trudne warunki na drogach. Odpowiedzialne służby działają sukcesywnie przez całą dobę, reagują też na zgłoszenia telefoniczne odnośnie do dróg miejskich.

Rozładowany akumulator? Straż Miejska pomoże

Strażnicy miejscy, tak jak w zeszłych latach, chętnie pomogą mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, w których akumulatory z powodu niskich temperatur odmówiły współpracy. Wystarczy wykonać tylko jeden telefon.

Świąteczny rozkład jazdy - sprawdź

Wszystkim tym, którzy w najbliższym czasie korzystać będą z Komunikacji Miejskiej, przypominamy, że wprowadzone zostały czasowe zmiany związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem. Zmiany obowiązywać będą jedynie w podane poniżej dni.

Bilet kolejowo-autobusowy na linii Wodzisław Śl.-Rybnik

Świetna oferta połączeń kolejowych pomiędzy Wodzisławiem Śląskim i Rybnikiem została wzbogacona i uatrakcyjniona o wprowadzenie wspólnego biletu okresowego na komunikację miejską oraz połączenia kolejowe w ramach szybkiej kolei miejskiej.

Centrum Przesiadkowe - czasowa organizacja ruchu

Firma budowlana realizująca w naszym mieście budowę Centrum Przesiadkowego poinformowała, że na 5 listopada, na godz. 10:00 zaplanowano wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z DK78 (rondo Karviny).

1 listopada: organizacja ruchu, autobusy miejskie

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, częstszymi wizytami na cmentarzach i zwiększonym ruchem w ich okolicach zachęcamy do zapoznania się z informacjami odnośnie do kursowania autobusów komunikacji miejskiej i zmian organizacji ruchu.