UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Bezpłatna komunikacja miejska 1 listopada

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców związanym z dojazdem na cmentarz przy ul. Bogumińskiej komunikacja miejska w Wodzisławiu Śląskim 1 listopada będzie bezpłatna na wszystkich liniach.

Zmiany w kursowaniu linii B

Trwa remont drogi powiatowej nr 5021S w obrębie skrzyżowania - ul. Turska i Skrzyszowska w Mszanie, prowadzony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim.

Od dziś zamknięcie ul. Mszańskiej

Od dziś, tj. 24 września od godziny 11:00 do 26 września br. zamknięta zostaje droga powiatowa nr 5021S - ul. Mszańska w Wodzisławiu Śląskim i ul. Turska w Mszanie.

Darmowa Komunikacja Miejska w Dniu bez Samochodu

22 września na świecie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele zarejestrowanych pojazdów mechanicznych będą mogli bezpłatnie skorzystać z Komunikacji Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Objazd na liniach D1 i D2

Od 14 września br. zostaną zamknięte częściowo ulice Rogowska, Słowiańska oraz Iwana Miczurina. Zamknięcie związane jest z budową kanalizacji sanitarnej, prowadzoną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim. W związku z tym prowadzony będzie objazd na liniach D1 i D2. Przystanek Jedłownik Rogowska zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Żwirki i Wigury.