UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Pasażerowie tworzą nową ofertę biletów KŚ

Nowe bilety liniowe oraz rozszerzona oferta „Biletu bez ogonka” to dwie zmiany, które poprawią komfort pasażerów przy zakupie biletów. Rozwiązania obowiązują od 15 września i zostały opracowane zgodnie z sugestiami pasażerów.

Zmiana rozkładu jazdy autobusów

Informujemy, że od 1 września 2016 roku w rozkładzie jazdy obejmującym wszystkie linie (A, B, C, D) zostaną wprowadzone zmiany. Zmiany te są odpowiedzią na liczne prośby mieszkańców. Równocześnie przypominamy, że od początku miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładu jazdy w dni nauki szkolnej.

Z Reggae Festiwalu wrócicie za darmo

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal to największa darmowa impreza reggae w Polsce. Od kilkunastu lat przyciąga do naszego miasta rzesze fanów jamajskich klimatów. W tym roku miasto ponownie zadbało o to, by osoby bawiące się na festiwalu mogły bezpłatnie wrócić do domów zmodyfikowanymi liniami komunikacji miejskiej.

Bezpłatny przewóz rowerów w Kolejach Śląskich

Koleje Śląskie zachęcają do podróżowania jednośladem i zwiedzania atrakcji naszego regionu. Od 1 sierpnia rowerowe wycieczki po niektórych turystycznych zakątkach Śląska będą jeszcze prostsze – na wybranych trasach obsługiwanych przez KŚ rower będzie można przewozić bezpłatnie.

Uwaga, zmiany!

W piątek, 22 lipca, rozpocznie się remont ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. na odcinku od przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Wałową aż do ronda na skrzyżowaniu z ul. Matuszczyka. Niemal do końca sierpnia w tym rejonie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Rozkłady kolejowe a ŚDM

W związku z odbywającymi się od 25 do 31 lipca 2016 roku Światowymi Dniami Młodzieży radzimy zapoznać się z aktualnymi rozkładami jazdy pociągów uruchamianych między innymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe czy Koleje Śląskie.

Wakacyjna kolej na Olzę

Wodzisław Śląski ma swój jedyny, niepowtarzalny „Balaton”. Mieszkańców naszego miasta często można spotkać również na kąpielisku ośrodka wypoczynkowego w Olzie. Teraz mają oni możliwość dotarcia tam pociągiem... I to za bardzo niską cenę.