UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Bezpłatny przewóz rowerów w Kolejach Śląskich

Koleje Śląskie zachęcają do podróżowania jednośladem i zwiedzania atrakcji naszego regionu. Od 1 sierpnia rowerowe wycieczki po niektórych turystycznych zakątkach Śląska będą jeszcze prostsze – na wybranych trasach obsługiwanych przez KŚ rower będzie można przewozić bezpłatnie.

Uwaga, zmiany!

W piątek, 22 lipca, rozpocznie się remont ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. na odcinku od przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Wałową aż do ronda na skrzyżowaniu z ul. Matuszczyka. Niemal do końca sierpnia w tym rejonie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Rozkłady kolejowe a ŚDM

W związku z odbywającymi się od 25 do 31 lipca 2016 roku Światowymi Dniami Młodzieży radzimy zapoznać się z aktualnymi rozkładami jazdy pociągów uruchamianych między innymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe czy Koleje Śląskie.

Wakacyjna kolej na Olzę

Wodzisław Śląski ma swój jedyny, niepowtarzalny „Balaton”. Mieszkańców naszego miasta często można spotkać również na kąpielisku ośrodka wypoczynkowego w Olzie. Teraz mają oni możliwość dotarcia tam pociągiem... I to za bardzo niską cenę.

Darmowe autobusy PKS w weekend

W związku ze świętem miasta już w najbliższy weekend (17-18 czerwca) mieszkańcom gmin powiatu, dla których organizatorem transportu jest starostwo powiatowe, umożliwiony zostanie dojazd i powrót z wieczornych imprez i koncertów.