UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Kolej na ferie!

Przez ponad dwa tygodnie dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi bezpłatnie.

Zimowe utrzymanie dróg - do kogo dzwonić?

Trwa sezon zimowy. Możemy spodziewać się dni z ujemną temperaturą oraz opadami, które mogą utrudniać bezpieczne przemieszczanie się samochodami. Przypominamy listę telefonów, pod którymi można zgłaszać kwestie związane z zimowym utrzymaniem dróg oraz wykaz dróg miejskich przeznaczonych do zimowego utrzymania przez Służby Komunalne Miasta.

Nowa Komunikacja Miejska

Na 27 stycznia zaplanowano wprowadzenie zmian w Komunikacji Miejskiej. Dzięki partnerstwu miasto-powiat wodzisławski mieszkańcy będą mogli korzystać na terenie miasta z uzupełniających się linii Komunikacji Miejskiej i Powiatowej.

Nowa Komunikacja Miejska - pytania i odpowiedzi

27 stycznia rusza nowa Komunikacja Społeczna. Zadajecie mnóstwo pytań odnośnie do zmian związanych z transportem publicznym w Wodzisławiu Śląskim. Referat Dróg Wewnętrznych i Transportu Urzędu Miasta sukcesywnie na nie odpowiada. Lista pytań i odpowiedzi jest na bieżąco uzupełniana.

Komunikacja Miejska w nowej odsłonie

Przetarg na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w Wodzisławiu Śląskim został rozstrzygnięty. Dzięki temu od 27 stycznia wejdą w życie pierwsze zmiany w Komunikacji Miejskiej.

Służby walczą ze śniegiem na drogach

Intensywne opady śniegu spowodowały bardzo trudne warunki na drogach. Odpowiedzialne służby działają sukcesywnie przez całą dobę, reagują też na zgłoszenia telefoniczne odnośnie do dróg miejskich.

Rozładowany akumulator? Straż Miejska pomoże

Strażnicy miejscy, tak jak w zeszłych latach, chętnie pomogą mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, w których akumulatory z powodu niskich temperatur odmówiły współpracy. Wystarczy wykonać tylko jeden telefon.

Świąteczny rozkład jazdy - sprawdź

Wszystkim tym, którzy w najbliższym czasie korzystać będą z Komunikacji Miejskiej, przypominamy, że wprowadzone zostały czasowe zmiany związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem. Zmiany obowiązywać będą jedynie w podane poniżej dni.