Transport

Rusza remont ul. Jastrzębskiej

Remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Przebudowa DW 933 stała się faktem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował, że remont ul. Jastrzębskiej rozpocznie się 30 września br. Wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Rozkład jazdy jak w dni nauki szkolnej od 2 września

Rozpoczyna się rok szkolny 2019/2020. Uroczysta inauguracja obędzie się w tym roku 2 września. Tym samym od tego właśnie dnia obowiązywał będzie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej jak w dni nauki szkolnej (od poniedziałku do piątku).

Nowy rozkład jazdy w MZK

Zmienione trasy i oznaczenia linii, a także wprowadzenie kolorowych stref przepływu pasażerów. Wszystko po to, by rozkład jazdy autobusów był bardziej przejrzysty i dostosowany do potrzeb podróżnych.

Z Reggae Festiwalu wrócicie komunikacją miejską

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal od kilkunastu lat przyciąga do naszego miasta rzesze fanów jamajskich klimatów. W tym roku miasto ponownie zadbało o to, by osoby bawiące się na festiwalu mogły bezpłatnie wrócić do domów zmodyfikowanymi liniami komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska: zmiany

Od 24 czerwca br. funkcjonować będzie nowy rozkład jazdy. Jest on odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.