Transport

10 grudnia pojedziesz z przystanku Wodzisław Śląski Centrum

Budowa przystanku kolejowego Wodzisław Śląski Centrum dobiegła końca. Wspomniana stacja będzie niezwykle ważnym elementem infrastruktury transportowej naszego miasta i regionu. Pasażerowie kolei będą mogli korzystać z połączeń kolejowych, zwłaszcza tych o zasięgu lokalnym, w bliskości Starego Miasta, urzędów i wielu szkół już od niedzieli, 10 grudnia. Takie rozwiązanie znacząco zwiększy przemieszczanie się osób przez centrum Wodzisławia Śląskiego

Weź udział w konsultacjach dla potrzeb Planu Mobilności

Dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w ramach Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko dokumentu „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

Niedzielny rozkład jazdy 11 listopada

W sobotę, 11 listopada br. będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia komunikacja miejska kursować będzie zgodnie z niedzielnym/świątecznym rozkładem jazdy.

Bezpłatna komunikacja miejska 1 listopada

W środę, 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej Wodzisławia Śląskiego kursować będą tak jak w niedziele i święta. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców dojazdem na cmentarze, przejazdy autobusami tego dnia będą bezpłatne na wszystkich liniach.

1 listopada: zmiany na drogach w rejonie cmentarzy

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, częstszymi wizytami na cmentarzach i zwiększonym ruchem w ich okolicach zachęcamy do zapoznania się z informacjami odnośnie do zmian organizacji ruchu.

Zmiany na trasie przejazdu autobusu linii B

W dniach 23 i 24 października br. zamknięta zostanie ulica Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. W związku z tym autobusy linii B wodzisławskiej komunikacji miejskiej będą jeździły objazdem.

Objazd na linii C1 i C2 komunikacji miejskiej

Jutro tj. 20 października br. na ulicy Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. W związku z tym ulegną zmianie kursy linii C1 i C2 komunikacji miejskiej.