UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Transport

Zmiany w kursowaniu linii B

Trwa remont drogi powiatowej nr 5021S w obrębie skrzyżowania - ul. Turska i Skrzyszowska w Mszanie, prowadzony przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim.

Od dziś zamknięcie ul. Mszańskiej

Od dziś, tj. 24 września od godziny 11:00 do 26 września br. zamknięta zostaje droga powiatowa nr 5021S - ul. Mszańska w Wodzisławiu Śląskim i ul. Turska w Mszanie.

Darmowa Komunikacja Miejska w Dniu bez Samochodu

22 września na świecie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele zarejestrowanych pojazdów mechanicznych będą mogli bezpłatnie skorzystać z Komunikacji Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Objazd na liniach D1 i D2

Od 14 września br. zostaną zamknięte częściowo ulice Rogowska, Słowiańska oraz Iwana Miczurina. Zamknięcie związane jest z budową kanalizacji sanitarnej, prowadzoną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim. W związku z tym prowadzony będzie objazd na liniach D1 i D2. Przystanek Jedłownik Rogowska zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Żwirki i Wigury.

Przystanek Centrum?

Przystanek Centrum to jedna z inwestycji, o której informujemy kolejny raz. Chodzi o budowę nowej infrastruktury kolejowej w centrum miasta. Powrót do tego tematu ma ważny powód.

Głos w sprawie kolei dużych prędkości

Stanowisko Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku w zakresie przebiegu projektowanej, przez Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o., linii kolejowej na odcinku Katowice – Jastrzębie-Zdrój – granica RP – Ostrawa