Transport

Podpisano umowę na budowę przystanku kolejowego "Centrum"

Wodzisławianie zyskają lepszy dostęp do pociągów. Kilka dni temu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę nowego przystanku w centrum miasta. Koszt tej inwestycji to ponad 3 mln zł. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Będzie to jedenaste tego typu zadanie w ramach programu przystankowego w województwie śląskim.

Akcja Zima: zimowe utrzymanie dróg

Od kilku dni obserwujemy znaczne pogorszenie pogody. Nieustające opady śniegu oraz niska temperatura mogą powodować zagrożenie na drodze. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.

Usprawnienie organizacji ruchu w centrum miasta

Zagospodarowanie przestrzeni parkingowych jest istotnym elementem, który wpływa nie tylko na rozwój miasta, ale także na życie codzienne kierowców oraz mieszkańców. Na zlecenie miasta opracowywana była analiza parkingowa dotycząca wybranych obszarów miasta (dzielnic Stare Miasto, Nowe Miasto i Trzy Wzgórza). Przyszedł czas na kolejny etap mający na celu usprawnienie organizacji ruchu w centrum miasta.

Akcja Zima - zimowe utrzymanie dróg

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. W każdej chwili możemy spodziewać się dni z ujemną temperaturą oraz opadami, które mogą utrudniać bezpieczne przemieszczanie się samochodami. Poniżej znajdziecie między innymi listę telefonów, pod którymi można zgłaszać problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg.