Transport

Zezwolenie na zajęcie pasa drogowego

Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim przypomina, że w przypadku planowanej pracy, budowy lub innego wydarzenia, które wymaga tymczasowego zajęcia pasa drogowego gminnej drogi publicznej w Wodzisławiu Śląskim, należy zgłosić to do wspomnianej miejskiej jednostki, w celu uzyskania zezwolenia na prowadzenie robót.

Weź udział w konsultacjach dla potrzeb Planu Mobilności

Trwają konsultacje społeczne dotyczące pomysłów na rozwój publicznego transportu w ramach prac nad Planem zrównoważonej mobilności Subregionu Zachodniego. Plan mobilności to dokument, który odpowie, jaki kształt powinien przyjąć system transportowy, aby był on bliższy potrzebom mieszkańców, a także bardziej przyjazny środowisku. Każdy zainteresowany może wyrazić swoje zdanie, do 19 maja br. wypełniając ankietę internetową.

Jak miejskie autobusy będą kursowały w majówkę?

Wszystkim tym, którzy w najbliższym czasie korzystać będą z komunikacji miejskiej, przypominamy, że wprowadzone zostały czasowe zmiany związane z zbliżającym się weekendem majowym. Zmiany obowiązywać będą jedynie w podane poniżej dni.

Weź udział w konsultacjach dla potrzeb Planu Mobilności

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące pomysłów na rozwój publicznego transportu w ramach prac nad Planem zrównoważonej mobilności Subregionu Zachodniego. Plan mobilności to dokument, który odpowie, jaki kształt powinien przyjąć system transportowy, aby był on bliższy potrzebom mieszkańców, a także bardziej przyjazny środowisku. Zapraszamy do udziału w spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się dziś, tj. 25 kwietnia 2023 roku godz. 17:00 na Dworcu Kolejowym.

Weź udział w konsultacjach dla potrzeb Planu Mobilności

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące pomysłów na rozwój publicznego transportu w ramach prac nad Planem zrównoważonej mobilności Subregionu Zachodniego. Plan mobilności to dokument, który odpowie, jaki kształt powinien przyjąć system transportowy, aby był on bliższy potrzebom mieszkańców, a także bardziej przyjazny środowisku.

Skorzystaj ze stacji naprawczej na Baszcie

Przy Baszcie Rycerskiej dla wszystkich osób odwiedzających ten wodzisławski zabytek, dostępna jest stacja naprawcza, która umożliwia bezpłatne zreperowanie roweru, hulajnogi czy deskorolki. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybką reakcję w razie niespodziewanej awarii. Urządzenie pojawiło się na Grodzisku w ramach zadania pn. „Rowerowa Pierwsza Pomoc - plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego”.

Weź udział w badaniu ankietowym

Na zlecenie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego i władz naszej gminy opracowywany jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego, który określi dalszy kierunek rozwoju systemu transportowego w naszej gminie w zgodzie z ideą zrównoważonej mobilności. W związku z powyższym, Wykonawca przeprowadza badanie telefoniczne dotyczące codziennych podróży mieszkańców.