Aktualności

"Europa dla obywateli" - spotkanie informacyjne

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 14 czerwca w Rybniku.

Ankieter urzędu statystycznego może zapukać do Waszych drzwi

Niemal do końca lipca potrwa badanie struktury gospodarstw rolnych. Ankieterzy Urzędu Statystycznego w Katowicach odwiedzą prawie 12 tys. gospodarstw rolnych w województwie śląskim wylosowanych do udziału w badaniu. Odwiedzin ankieterów mogą się spodziewać również rolnicy w powiecie wodzisławskim.

Liga Piątek: wiemy, kto zagra o puchar

Po meczach rozegranych systemem pucharowym, na obiekcie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim poznaliśmy cztery drużyny, które zmierzą się w wielkim finale rozgrywek o Puchar dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

Kolejny partner Wodzisławskiej Karty Seniora

Hotel Beata oraz Dom Seniora Beata – to tam teraz posiadacze Wodzisławskiej Karty Seniora będą mogli korzystać ze zniżek. Bowiem właśnie ten luksusowy ośrodek z Muszyny dołączył do grona parterów programu dla wodzisławskich seniorów.

Termomodernizacja - konkretne korzyści dla miasta i mieszkańców

Miasto przygotowuje się właśnie do dalszych działań termomodernizacyjnych na terenie Starego Miasta. Prace przyniosą mieszkańcom i Wodzisławiowi Śląskiemu konkretne korzyści: zwiększenie efektywności energetycznej obiektów, zmniejszenie kosztów ich eksploatacji, ograniczenie niskiej emisji czy poprawę estetyki budynków i otoczenia.

Wodzisław walczy z bezrobociem

Jak wygląda sytuacja mieszkańców Wodzisławia na rynku pracy? Które grupy najczęściej nie umieją jej znaleźć? Temat walki z bezrobociem jest szeroko dyskutowany, również na sesjach Rady Miejskiej. Na ostatniej problem zaprezentowali przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.

Sprawdzian szóstoklasisty - jak poszło wodzisławianom?

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty już za nami. Uczniowie musieli zmierzyć się z egzaminem z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie można już zapoznać się z tegorocznymi wynikami, które postanowiliśmy dla Was opracować.