Aktualności

"Kreatywna kraina zdrowia" w ZS nr 2

Bierny styl życia, niewłaściwy sposób odżywiania się, używki – na to wszystko w dzisiejszym świecie narażone są dzieci i młodzież. Zespół Szkół nr 2 postanowił z tym walczyć, angażując uczniów, nauczycieli i rodziców w projekt zatytułowany „Kreatywna kraina zdrowia”.

Spektakl wg dramatu Karola Wojtyły już 14 października

Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zaprasza na spektakl „Brat Naszego Boga” według dramatu Karola Wojtyły. Sztuka teatralna o św. bracie Albercie zostanie wystawiona już 14 października (piątek) o godzinie 18:00 w kościele pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego z Padwy w Wodzisławiu Śląskim w dzielnicy Jedłownik.

Posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Bielsku-Białej zapoznano się z informacjami nt. przygotowywanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian w systemie oświaty (w związku z podaniem do publicznej wiadomości projektu ustawy - prawo oświatowe oraz przepisów wprowadzających prawo oświatowe).

Święto Szkolnej Biblioteki, czyli młodzi pasjonaci książek w akcji

10 i 11 października w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się akcje promujące czytelnictwo, które wpisały się w obchody Święta Szkolnej Biblioteki. Organizacją zajęli się członkowie szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki. To za ich sprawą odbyło się głośne czytanie dla najmłodszych oraz kiermasz słodkich wypieków.

Wodzisław Śląski "Samorządowym Liderem Edukacji"

Miastu Wodzisławiowi Śląskiemu został przyznany certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji", natomiast prezydent Mieczysław Kieca zdobył wyróżnienie "Mecenas Wiedzy" - tak zadecydowała Komisja Certyfikacyjna VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw "Samorządowy Lider Edukacji - 2016".

Wycieczka w czasy średniowiecza

Drugoklasiści z Zespołu Szkół nr 1 10 października pojechali na wycieczkę do warowni w Pszczynie. W ciekawe czasy średniowiecza przenieśli ich animatorzy zajęć edukacyjnych.

Cezary Borowik w Mam talent

Cezary Borowik jest na ustach większości osób, które śledzą poczynania uczestników programu telewizyjnego Mam talent. Powód? Ten młody i niezwykle utalentowany tancerz przeszedł do kolejnego etapu programu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać kciuki i kibicować wodzisławianinowi. Zanim jednak ponownie zobaczymy go na szklanym ekranie, poznajmy bliżej jego historię.

Wirtuoz organów zagra w Wodzisławiu Śląskim

Jürgen Essel zagra dla wodzisławskiej publiczności już w najbliższą sobotę. Wirtuoz organów zaprezentuje dzieła Roberta Schumanna oraz swoje kompozycje. Drugi z siedmiu koncertów w ramach Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej MUZYKON odbędzie się w sobotę, 15 października o godz. 19:00, w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.