Aktualności

Spędź z nami magiczne popołudnie

Zbliża się Noc Świętojańska. Tym razem w Wodzisławiu Śląskim będzie ją można spędzić w nietypowy sposób. Bowiem wodzisławski magistrat wraz z towarzyszącymi jednostkami zaprasza do wzięcia udziału w Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej.

Czas na "Wodny Piknik"

11 czerwca 2016 roku Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim opanuje załoga statku pirackiego pod wodzą Herszta Jacuchy Łagodnego. Dzieci pochłonie dobra zabawa, a i dorośli znajdą rozrywkę dla siebie. Wszystko dzięki Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. , które organizuje „Wodny Piknik”.

Wolniej = bezpieczniej

Już dzisiaj na wodzisławskich drogach policjanci z drogówki będą prowadzić akcję "Wolniej = bezpieczniej". Działania będą ukierunkowane przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Stróże prawa będą sprawdzać także trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

Uwaga! Możliwe burze z gradem!

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem. IMGW-PIB ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%, a ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22:00 dzisiejszego dnia.

Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!

Fundacja Aby żyć, organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” realizuje działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.

Kto pojedzie z MOSiR-em do Czech?

Jak co roku MOSiR „CENTRUM” zaprasza na CYKL SOBOTNICH WYCIECZEK. Wycieczki odbywają się wg harmonogramu podanego na plakacie. W tym miesiącu ponownie wybierzemy się do Czech!