Aktualności

Mali bankowcy ze Szkoły Podstawowej nr 15

W Szkole Podstawowej nr 15 od wielu lat działa Szkolna Kasa Oszczędności. W październiku, który jest miesiącem oszczędności, trzecioklasiści rozmawiali o tej trudnej sztuce. Dowiadywali się miedzy innymi, jak oszczędzać pieniądze, wodę i prąd. Podsumowaniem tych zajęć była wizyta w PKO BP.

Krasnalki z wizytą w Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej

Z wielką radością Krasnalki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Wodzisławiu Śląskim, goszczą w swoich przedszkolnych progach rodziców. Z przyjemnością również odwiedzają ich w miejscach pracy. Bowiem to, co zobaczą, doświadczą, przeżyją, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w wodzisławskich szkołach i przedszkolach

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich osób związanych z oświatą: nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji i obsługi oraz samych uczniów. Z tej okazji 12 października odbyły się miejskie obchody święta, podczas którego prezydent Mieczysław Kieca wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody i złożył gratulacje. W wodzisławskich placówkach oświatowych Dzień Edukacji Narodowej świętowano podczas uroczystych akademii.

Rok imprez na „Mancie”

W sobotę, 15 października świętowaliśmy pierwsze urodziny „Manty”. To idealna okazja, by dokonać przeglądu ponad 20 imprez zorganizowanych na terenie krytej pływalni w ciągu pierwszego roku istnienia gruntownie zmodernizowanego obiektu.

Os. Piastów i Sportowa do modernizacji

W planach inwestycyjnych miasta znalazła się m.in. modernizacja dróg na osiedlu Piastów oraz ulicy Sportowej. Przypominamy, że dokładnie 20 października upływa termin składania ofert w związanym z planowanymi pracami przetargu na zadanie „Plan rozwoju sieci dróg miejskich na lata 2016-2018 - etap II”.

Żłobek z własnym logo

Żłobek Miejski w Wodzisławiu Śląskim właśnie zyskał własne logo. Za jego projektem stoi Wydział Informatyki Urzędu Miasta, który koncepcję konsultował z dyrekcją miejskiej jednostki. Mamy nadzieję, że nowy znak graficzny będzie dumnie promować Żłobek.

MKS Wodzisław Śląski znowu górą!

To pierwsza wyjazdowa wygrana kadetów MKS Wodzisław Śląski. Po dwóch wygranych meczach na własnym parkiecie koszykarze ponownie triumfowali w ramach rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej. Tym razem w Jaworznie.

Malarstwo Grażyny Zarzeckiej w Muzeum

Już od piątku 21 października w wodzisławskim Muzeum będzie można oglądać wystawę najnowszych obrazów znanej malarki Grażyny Zarzeckiej, zatytułowaną "Rozdwojenie jaźni". Sprawdźcie, co artystka mówi o swoich dziełach.