Aktualności

„Mała Ojczyzna” w oczach przedszkolaków

Jak dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 realizowały program „Mała Ojczyzna”? Mija półrocze, mija też pół roku od momentu kiedy przedszkole bierze udział w projekcie. Czas na małe podsumowanie.

Nowe wydanie Dzieje się Wodzisław - zobacz

Kolejny odcinek Dzieje się Wodzisław poświęciliśmy obchodom 760-lecia miasta, jednej z pierwszych dużych akcji jubileuszowych - 760 kg karmy dla wodzisławskich psów i kotów, a także najnowszej atrakcji w Rodzinnym Parku Rozrywki, czyli chacie solnej.

Bezpłatne porady w Punkcie Konsultacyjnym MOPS

Wzorem lat ubiegłych w Punkcie Konsultacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Księżnej Konstancji 2/1 prowadzone jest poradnictwo w zakresie pomocy psychologicznej, psychiatrycznej oraz prawnej. Z bezpłatnych usług mogą skorzystać mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Turniej tenisa ziemnego dla dzieci

Choć ferie zimowe dobiegają końca, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" nie zwalnia tempa. 28 stycznia na kortach tenisowych przy ulicy Bogumińskiej 8 odbędzie się turniej tenisa ziemnego dla dzieci.

Ministerstwo Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Międzynarodowe Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Po raz dwudziesty trzeci w Wodzisławiu Śląskim zaprezentują się chóry mieszane i dziecięce. Artyści wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki w znajdującym się obok rynku kościele pw. WNMP. Międzynarodowe Wodzisławskie Spotkania Kolędowe to jedno z wydarzeń w ramach obchodów roku jubileuszowego.

#tworzyMYwodzisław: Krystian Dziuba

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia swojego istnienia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy, na których w tym roku stawiamy jeszcze mocniej. To ich i to, czym zajmują się na co dzień, zaplanowaliśmy prezentować szerszemu gronu. Wodzisław Śląski to nie tylko ciekawe miejsca, ale też przede wszystkim wyjątkowi ludzie. Wspólnie kreujemy miasto, w którym żyjemy oraz atmosferę, która w nim panuje. Dlatego razem z mieszkańcami możemy powiedzieć: #tworzyMYwodzisław! Zapraszamy do przeczytania artykułu - w roli głównej Krystian Dziuba.