Aktualności

„Trzy Wzgórza” z wyróżnieniem marszałka

Rodzinny Park Rozrywki znalazł się wśród najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Wyróżnienie wodzisławskiej inwestycji przyznał marszałek województwa śląskiego.

Spotkanie z autorem książek dla dzieci

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim - autorem książek dla dzieci: "Machiną przez Chiny", "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" czy "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana".

"Bohater tygodnia" - aerobik w przedszkolu

14 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 9, w grupie " Krasnali", odbyły się zabawy ruchowe z elementami aerobiku, które były prowadzone przez mamę Emilki w ramach realizacji programu "Bohater tygodnia". Strój gimnastyczny i opaska na głowę były nieodzownymi elementami pełnego uczestnictwa w zajęciach.

Dlaczego rozpoznajemy smaki?

Uczniowie klasy II a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 brali udział w zajęciach poświęconych promocji zdrowego odżywiania się.

Imprezy w drugiej połowie listopada

Wystawy, spotkanie autorskie, zajęcia dla dzieci, zawody pływackie... W drugiej połowie listopada odbędzie się kilkanaście wydarzeń, zorganizowanych przez jednostki miejskie.

Zakończył się wodzisławski Muzykon

W miniony weekend odbyły się dwa ostatnie koncerty w ramach trwającego od października Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Muzykon. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół nr 3

Na tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół nr 3 złożyło się kilka ciekawych wydarzeń. Celebrowanie święta rozpoczęło się już 7 listopada warsztatami historycznymi na temat powstania styczniowego. Przygotowano jak co roku uroczystą akademię, w czasie której przypomniano najważniejsze fakty i wydarzenia dotyczące 123 lat niewoli.