Aktualności

Konkurs dla rolników - weź udział

Właśnie trwa XV jubileuszowa edycja Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs organizowany przez KRUS dedykowany jest osobom pełnoletnim, które prowadzą produkcyjną działalność rolniczą i są ubezpieczone w Kasie.

1 kwietnia Wodzisławski Dzień Fitness

W marcu na billboardach usytuowanych w różnych częściach miasta znalazło się zaproszenie na Wodzisławski Dzień Fitness - imprezę sportową nie tylko dla kobiet, która już 1 kwietnia odbędzie się w Zespole Szkół nr 3.

Gwiazdorska obsada na scenie WCK

Artur Barciś, Radosław Pazura, Katarzyna Skrzynecka, Lesław Żurek i Katarzyna Ankudowicz wystąpią 1 kwietnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

O Wielkanocy na Śląsku z Markiem Szołtyskiem

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie z Markiem Szołtyskiem - publicystą, pisarzem i historykiem Śląska. O śląskich zwyczajach i obrzędach Wielkanocnych porozmawiamy 4 kwietnia o godzinie 17.

To będzie Mała Akademia Jazzu w rodzinnym wydaniu

Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Małej Akademii Jazzu zaprasza młodzież szkolną od IV klasy szkoły podstawowej do szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie z muzykami jazzowymi Ireneuszem Głykiem i Kingą Głyk.

Przedszkola bez granic: współpracujemy z placówkami z Czech

Za nami kolejne działanie kluczowe projektu „Przedszkola bez granic” realizowanego dzięki środkom unijnym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice” w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia.

Porządek sesji Rady Miejskiej

Porządek obrad XXIX sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego, która odbędzie się w dniu 29 marca 2017 roku - początek godz. 16.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).