Aktualności

Spotkanie z autorką książek, Idą Pierelotkin

30 września 2016 r. uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych: SP1, SP2 i SP3 spotkali się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej z Idą Pierelotkin – autorką książek dla dzieci i młodzieży.

To już dziewiąta odsłona MUZYKONU

Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej MUZYKON organizowany jest po raz dziewiąty. Pierwszy z siedmiu koncertów odbędzie się 8 października o godz. 19:00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Usłyszymy utwory na organy i wiolonczelę w wykonaniu duetu Cellorganic. Tworzy go małżeństwo – Renata i Radosław Marcowie. Muzycy zagrają m.in. dzieła Franza Liszta.

III turniej z cyklu XXVI Grand Prix Wodzisławia Śląskiego

1 października III turniej z cyklu XXVI Grand Prix Wodzisławia Śląskiego w tenisie stołowym wkroczył w fazę decydujących gier we wszystkich kategoriach wiekowych. Wysoki poziom prowadzonych rozgrywek przy każdym ze stołów powoduje, że walka o podium w każdej kategorii wiekowej jest ciągle otwarta, nie ma jeszcze wyłonionych zdecydowanych liderów.

Podwójne srebro Sandry Pniak

Sandra Pniak, utalentowana zawodniczka z naszego miasta, po raz kolejny udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Gimnazjalny debiut

Wieczorową porą, 30 września, w Gimnazjum nr 2 spotkali się uczniowie klas I, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Wszyscy uczestniczyli w uroczystości przyjęcia w poczet społeczności szkolnej najmłodszych gimnazjalistów.

Pasowanie na uczniów Gimnazjum nr 1

Minęły 4 tygodnie, od kiedy uczniowie klas pierwszych przekroczyli próg Gimnazjum nr 1. 28 września już zadomowieni w szkole gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Dzień później pierwszoklasiści udali się na rajd integracyjny.

Wernisaż Piotra Solisa w „Art Wladislavia”

Galeria Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art Wladislavia” zaprasza na wernisaż wystawy obrazów wodzisławskiego artysty Piotra Solisa. Wydarzenie zostało zaplanowane na czwartek, 6 października 2016, na godz. 15.30.