Aktualności

Kolejna sesja Rady Miejskiej w tę środę

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad XXVII sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Sesja odbędzie się 25 stycznia - początek o godz. 16:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2).

Straż Miejska podsumowuje kontrole palenisk

Od 21 listopada strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk i spalanych w nich materiałów, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Straż Miejska dokonała właśnie zbiorczego podsumowania wszystkich kontroli przeprowadzonych do 23 stycznia.

Policja o bezpieczeństwie na miejskim lodowisku

Mundurowi z wodzisławskiej komendy przez całe ferie spotykają się z dziećmi i przekazują im cenną wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. W miniony poniedziałek towarzyszyli im na lodowisku. Przez rozpoczęciem zabawy uczniowie wysłuchali wykładu policjanta a na zakończenie otrzymali odblaski.

Śląski Związek Gmin i Powiatów o limitowaniu kadencji w samorządach

20 stycznia odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Gliwicach. W trakcie posiedzenia Zarząd Związku mocno krytycznie odniósł się do pomysłu limitowania liczby kadencji w samorządach lokalnych, wskazując, że takie rozwiązanie byłoby wysoce szkodliwe dla Państwa. Wodzisław Śląski jest jednym z miast członkowskich Związku.

Rusza nowy kurs tańca towarzyskiego

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza osoby dorosłe na kurs tańca towarzyskiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 lutego o godzinie 18:30 w sali klubowej.

Kolejny odcinek Dzieje się Wodzisław - zobacz

W województwie śląskim trwają ferie. Co z tej okazji dzieje się w Wodzisławiu Śląskim? Miejskie oferty mają ofertę dla dzieci w każdym wieku. Sprawdzić możecie to w kolejnym już wydaniu nowego telewizyjnego programu Dzieje się Wodzisław.

"Tyrmandowie. Romans amerykański" - zapraszamy do DKK

Razem z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem "na tapetę" wzięta zostanie książka Agaty Tuszyńskiej - "Tyrmandowie. Romans amerykański". Widzimy się już w środę, 25 stycznia, o godz. 17:00.