Aktualności

Wodzisławski Miraż wicemistrzem świata!

To już kolejny międzynarodowy sukces Amatorskiego Ruchu Artystycznego i Wodzisławskiego Centrum Kultury. Zespół Miraż zdobył II miejsce na Mistrzostwach Świata IDO Show Dance w Riese w Niemczech - najbardziej prestiżowej spośród imprez tanecznych.

Szachowy turniej z okazji Święta Niepodległości

Wodzisławscy szachiści wzorem lat ubiegłych włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji zorganizowano VI Międzynarodowy Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski. Tym razem gospodarzem dwudniowych rozgrywek był Gościniec Wodzisławski.

Mikołajki ze Stowarzyszeniem "Mamy Czas"

Mamy Czas to nowe stowarzyszenie, które za cel postawiło sobie m.in. wspólne spędzanie czasu z dziećmi, integrację i pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów dotyczących wychowywania dzieci oraz w organizowaniu życia rodzinnego i zawodowego. Pierwszą imprezą w ich wydaniu będą Mikołajki, które odbędą się 9 grudnia o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.

Kreatywne przedszkolaki z Kokoszyc

Ciekawe jest...co górnicy robią pod ziemią? Nad tym pytaniem zastanawiały się maluchy z Publicznego Przedszkola nr 13 na zajęciach otwartych dla nauczycieli wodzisławskich przedszkoli, które odbyły się 23 listopada. Zajęcia przeprowadziła Marzena Hoinkis metodą Twórczego Rozwiązywania Problemów.

W fabryce bombek

21 listopada, dziewięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie pojechała na wycieczkę do Krakowa i fabryki bombek.