Aktualności

760 jubileuszowych ciasteczek na 760 lat miasta!

5 i 6 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 6 odbyły się przedświąteczne warsztaty cukiernicze. Dzieci z grupy Motylków z pomocą swoich rodziców, babć i wychowawców upiekły 760 świątecznych ciasteczek.

Śladami przedszkolnych stóp

Publiczne Przedszkole nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 brało udział w konkursie fotograficznym pt. „Wodzisław Śląski - moje miasto”, który odbywał się od września 2016 roku do lutego 2017 roku.

Polska nigdy mnie nie rozczarowała

20 marca koncert zespołu Czesław Śpiewa zainaugurował sezon artystyczny w Wodzisławskim Centrum Kultury. Artysta promował swoją nową płytę, ale nie zabrakło też utworów z wcześniejszego dorobku muzycznego. Po koncercie Mozil znalazł czas na spotkanie z fanami, podpisy, wspólne zdjęcia. Przysłowiowe „pięć minut” poświęcił również na rozmowę z nami.

Drugie miejsce dla Teatru Szydełko

Dziecięcy Teatr Szydełko działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył drugie miejsce na V Rybnickim Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Przestrzeń Wyobraźni”, który odbył się 5-6 kwietnia.

Kwietniowe wydanie Gazety Wodzisławskiej

Zapraszamy do lektury nowego wydania Gazety Wodzisławskiej. W lutowym numerze przeczytacie m.in. o 48. Dniach Wodzisławia Śląskiego, starcie sezonu w Rodzinnym Parku Rozrywki, repertuarze Wodzisławskiego Centrum Kultury, wyjątkowych mieszkańcach Wodzisławia Śląskiego i obchodach jubileuszu 760-lecia miasta.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców (działanie 1.2). Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim i będzie poświęcone zasadom pozyskiwania wsparcia na badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach.